VP priekšnieka amata kandidātu raksturo kā profesionāli

0 Komentāru

Prasīgs, bet draudzīgs un profesionāls – tā dienesta biedri un kolēģi vērtē iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) Valsts policijas priekšnieka amatam virzīto Armandu Ruku, vēsta TV3 Ziņas.

Ilgu laiku Ruks strādājis slepenā policijas struktūrvienībā, ko paši policisti dēvē par “floti”. Zīmīgi, ka Ruks nebija starp trim līdz šim publiski vērtētajiem kandidātiem, arī pieredzējušiem policijas darbiniekiem, kuriem nācās iziet sarežģītu vētīšanas procesu, kas beigās izrādījās bezjēdzīgs. Izskan bažas, vai šis fons policijas vadības aprindās neradīs spriedzi un intrigas.

Pirmo reizi plašākā mediju gaismā Ruks parādījās preses konferencē pavisam nesen  – 21.septembrī, kurā runāja par advokāta Pāvela Rebenoka slepkavības lietu kā Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks. Ruku policijas priekšnieka amatam izraudzījies iekšlietu ministrs. Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības vadītājs Armands Augustāns personīgi Ruku pazīst kopš 1996.gada, abi bijuši kursabiedri.

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības vadītājs Armands Augustāns

“Esmu runājis vara ar paziņām, kolēģiem par Armandu. Ir teikts, ka viņš ir labs profesionālis, tāpēc arī ieņēmis šo amatu, kur ir šobrīd. Būs izaicinājumi ārpus šī visa – gan spēja organizēt darbu, strādāt ar personālu, attīstīt policijas tēlu, par šo man šobrīd ir ļoti grūti ko teikt.

Ruks ilgāko daļu sava darba pavadījis slepenā struktūrvienībā, ko paši policisti selgā sauc par “floti”.

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības vadītājs Armands Augustāns

“Kādreiz pats tur esmu strādājis, tuvu tai nodaļai. Tas ir operatīvais darbs, gan izsekošana, “iefiltrēšanās” kriminālajā pasaulē. Vai tas šobrīd ir būtiski, izvirzot amatam – domāju, ka nē, bet specifika ir zināma.”

Kādreizējais Valsts policijas priekšnieks Aldis Lieljuksis ir Ruka kolēģis un nodaļas vadītājs Rīgas Stradiņa augstskolā, kur Ruks lasa lekcijas maģistrantiem par policijas operatīvo darbību. Lieljuksis kolēģi vērtē pozitīvi, un cer, ka policijas priekšnieka amatā izdosies sasniegt nospraustos mērķus.

Kādreizējais Valsts policijas priekšnieks (2006.-2009.gads) Aldis Lieljuksis

“Policijā vientuļo vilku nav! Viss policijas darbs ir saistīts ar citiem kolēģiem. Manuprāt, viņš ir ar kolēģiem prasīgs un draudzīgs. Neesmu pamanījis, ka būtu augstprātības tendences. Tas ir arī svarīgi – ka kolēģi redz, cilvēks nav augstprātīgs, ir pieejams, runājams, zina profesionāli lietu.”

Zīmīgi, ka Ruks nebija starp trim līdz šim publiski vērtētajiem kandidātiem, arī pieredzējušiem policijas darbiniekiem, kuriem nācās iziet pat melu detektora pārbaudi, garu, sarežģītu vētīšanas procesu, kas beigās izrādījās bezjēdzīgs. Izskan bažas, vai tas neradīs spriedzi un intrigas.

“Eksperimentēt ar policijas vadību ir bīstami un nelietderīgi. Ļoti rūpīgi vajadzētu sekot līdzi, arī valdības līmenī uzraudzīt. Viņam ir jāstrādā Valsts policijā katru dienu, neatkarīgi no atsevišķiem indivīdiem,” pauda kādreizējais Kriminālpolicijas priekšnieks Valdis Pumpurs.

Tikmēr Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības vadītājs Armands Augustāns pauž cerību, ka Rukam būs laba komanda, kas spēs palīdzēt. “Ceru, ka esošie trīs kandidāti neapvainosies uz ministra lēmumu un nenoslēgsies, vai negribēs palīdzēt. Ceru, ka viņi būs profesionāli, un palīdzēs!’ viņš sacīja.

Viens ir skaidrs – viegli jaunajā amatā Rukam neies. Kamēr nebūs pienācīgas algas, policistu štata vietas neaizpildīt.

“Cilvēku trūkums ir vienkārši dramatisks! Rīgas reģionā trešā daļa trūkst. Viens no smagākajiem jautājumiem. Viņam jau būs ne tikai kriminālpolicija, kuras darbu viņš zina, bet arī viss pārējais – Valsts, Kārtības policija,” atklāts kādreizējais Valsts policijas priekšnieks, kurš šajā amatā bija no 2006. līdz 2009. gadam, Aldis Lieljuksis.

Ruka kandidatūru augstajam amatam Ministru kabinets izskatīs nākamajā nedēļā. Savukārt viņš pats par saviem plāniem un vīziju priekšnieka amatā medijiem plašāk sola pastāstīt šo ceturtdien, 8. oktobrī.

Lasi vēl: Valsts policijas priekšnieka amatam izraudzīts Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks Ruks

0 Komentāru