VP dienesta suns Tukumā norāda uz jauniešiem, kuri, iespējams, lietojuši narkotikas

1 komentārs
VP dienesta suns Tukumā norāda uz jauniešiem, kuri, iespējams, lietojuši narkotikas
VALSTS POLICIJA

Policisti sadarbībā ar kinologu un dienesta suni Drako pēc izglītības iestādes iniciatīvas veikuši pārbaudi vienā Tukuma skolā, no kuras aizdomās par narkotisko un psihotropo vielu lietošanu uz medicīnas iestādi tika nogādāti seši skolēni, liecina VP publiskotā informācija.

Otrdien, 13.oktobrī, VP Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa policisti, veiksmīgi sadarbojoties ar kinologu un dienesta suni Drako, kādā Tukuma izglītības iestādē veica profilaktiska rakstura pasākumu ar mērķi pārbaudīt, vai skolēni neatrodas narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē. Suns norādīja uz sešām personām, kuras uz aizdomu pamata par atrašanos narkotisko vielu ietekmē tika nogādātas medicīnas iestādē ekspertīzes veikšanai, un likumsargi pieņēma lēmumu uzsākt sešus administratīvā pārkāpuma procesus.

Lasi vēl: Policija aizturējusi vīrieti, kurš piegādājis nelegālo alkoholu un cigaretes ”točkām” Ogres apkārtnē

Patlaban tiek gaidīti ķīmiski – toksiloģiskās izmeklēšanas rezultāti.

Pamatojoties uz Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likumā noteikto, par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu 50 līdz 280 eiro apmērā.

Tāpat policisti tajā pašā dienā kopā ar suni Drako sankcionētas administratīvās apskates laikā kādā privātmājā atrada 713 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Par notikušo likumsargi ir uzsākuši administratīvā pārkāpuma procesu.

Pamatojoties uz likumā Par akcīzes nodokli noteikto, par tādu tabakas izstrādājumu, kuri nav marķēti ar Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām, izņemot šajā likumā paredzētos gadījumus, uzglabāšanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz 700 eiro.

VP izsaka pateicību Tukuma izglītības iestādes darbiniekiem par iniciatīvu un sadarbību par skolā veikto pārbaudi un uzsver, ka arī turpmāk dienesta suns tiks iesaistīts likumsargu veiktajos dažādos kontroles pasākumos.

1 komentārs