VP dienesta suns aiztur veikala zagli

Pievienot komentāru
VP dienesta suns aiztur veikala zagli
SIPA / SCANPIX

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirknis oktobra sākumā saņēma informāciju par zādzību no veikala Rožupes pagastā un vainīgās personas atrašanā iesaistīja dienesta suni, kurš veiksmīgi izpildīja uzstādīto mērķi un atrada meklējamo personu, informēja VP.

Šā gada 2. oktobrī plkst. 21.30 VP Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirknis saņēma informāciju par zādzību no veikala Rožupes pagastā. Ierodoties notikuma vietā tika noskaidrots, ka ir nozagtas vairāk nekā 20 paciņas tabakas izstrādājumu.

Notikuma vietas apskatē tika iesaistīts dienesta suns – Mori (Morna Vantaris), kas ir apmācīta personu atstāto pēdu meklēšanā. Veicot tuvākās teritorijas pārmeklēšanu, Mori pa pēdām aizveda likumsargus līdz vietai, kur tumsā bija paslēpies un klusi sēdēja zaglis. Atrodot meklējamo personu, suns sāka to apriet, tādā veidā palīdzot to aizturēt un konvojēt līdz policijas transportlīdzeklim.

Aizturētā persona izrādījās 1958. gadā dzimis vīrietis, kura kabatās, aizturēšanas brīdī, atradās veikalā nozagtās cigaretes. Par notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta 3. daļas.

Atgādinām, ka pēc Krimināllikuma 175. panta 3. daļas par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī, dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas vai ietaises, kas savieno glabātavas, kā arī par transportlīdzekļa zādzību — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.