VNĪ tomēr neizdodas no būvniekiem pārņemt Jaunā Rīgas teātra būvlaukumu

1 komentārs
VNĪ tomēr neizdodas no būvniekiem pārņemt Jaunā Rīgas teātra būvlaukumu
IEVA KALDERAUSKA, LNT ZIŅAS

VAS ”Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) nav izdevies pārņemt Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvlaukumu Lāčplēša ielā 25 no būvnieka – pilnsabiedrības “ReRe būve 1”, vēsta LNT Ziņas.

VNĪ būvlaukuma pārņemšanu bija iecerējis veikt otrdien, 13.augustā. 

Būvnieku pārstāvji norādīja, ka līguma un būvatļauja joprojām spēkā, turklāt tiesā sniegta prasība VNĪ uzteikumu atzīt par nepamatotu, tāpēc būvnieki gatavi turpināt darbus un domstarpības risināt mierīgā sarunu ceļā.

“Jūsu emociju vadīta griba,” tā būvnieku pārstāvis, advokāts Juris Dzelme norādīja VNĪ pārstāvim, atsakot pildīt aicinājumu par būvobjekta labprātīgu nodošanu.

Savukārt, kā informē VNĪ juridiskās pārvaldes direktors Ojārs Valkers, tā kā būvnieks būvlaukumu labprātīgi nodot atteicās, VNĪ drīzumā organizēs vienpusēju būvlaukuma pārņemšanu līgumā noteiktajā kārtībā.

“Mēs, protams, cerējām uz būvnieka godaprātu, taču bijām gatavi abiem scenārijiem – gan tam, ka nodos labprātīgi, gan tam, ka mūsu tiesības pārņemt būvlaukumu vajadzēs īstenot vienpusējā kārtā. Šķēršļu likšana būvlaukuma pārņemšanai ir kārtējais solis būvnieka rīcībā, kas uzskatāmi demonstrē, ka ”ReRe būve 1” vārdi atšķiras no darbiem. Vārdos – iestājas par teātri, darbos – vilcina un kavē tālāku procesu virzību. Šī pieeja raksturo visu vairāk kā pusgadu ilgo sarunu laiku, kopš konstatējām drošības pārkāpumus būvlaukumā,” norāda Valkers.

Jau ziņots, ka VNĪ paziņojis par līguma laušanu ar pilnsabiedrību “ReRe būve 1”. Lēmums par līguma laušanu pieņemts, jo būvnieka darbībā konstatēta virkne būtisku pārkāpumu. Tostarp darbi veikti neatbilstošā kvalitātē, pirms darbu sākšanas nav pienācīgi izpētīta projekta dokumentācija, ir izsniegti nepatiesi apliecinājumi, kā arī nav ievēroti nolīgtie termiņi un darba drošības noteikumi.

VNĪ apņēmusies pabeigt JRT ēkas rekonstrukciju tā, lai teātris Lāčplēša ielas namā varētu atgriezties 2022.gada vasarā, tādēļ drīzumā tiks sludināts jauns konkurss būvniecības ieceres realizēšanai pēc “projektē un būvē” (“build&design”) principiem. Strādājot modelī “projektē un būvē” operatīvo jautājumu risināšana starp būvnieku un projektētāju norit daudz ātrāk un skaidrāk noteiks atbildības.

Savukārt “ReRe būve 1” valdes priekšsēdētājs Valdis Koks norādīja, ka VNĪ līguma uzteikumu uzskata par nepamatotu un uzteikuma neatsaukšanas gadījumā vērsīsies tiesā, lai tā atzītu līguma uzteikumu par spēkā neesošu. Koks skaidroja, ka Zaigas Gailes projektā konstatētas vairākas kļūdas, piemēram, nebija izprojektēti ēkas fasādes balsta rāmja pāļi, kā arī projektā nav veikts novērtējums uz blakus esošajām būvēm, kādu ietekmi uz tām atstās projektā paredzētie tehnoloģiskie risinājumi.

VNĪ parakstīja būvdarbu līgumu ar “ReRe būve1” 2018.gada 3.jūlijā.

VNĪ šobrīd īsteno 34 nozīmīgus attīstības projektus aptuveni 154 miljonu eiro apmērā un strādā pie 25 jaunām projektu idejām. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 450 nekustamo īpašumu adresēm ar 1200 ēkām 1,1 miljona kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu 10 miljonu kvadrātmetru platībā. Uzņēmums dibināts 1996.gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

1 komentārs