VNĪ centīsies saglabāt vērtīgākos kokus bijušā velotreka “Marss” teritorijā

1 komentārs
VNĪ centīsies saglabāt vērtīgākos kokus bijušā velotreka “Marss” teritorijā
EKRĀNUZŅĒMUMS

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ), būvējot biroju ēku bijušā velotreka “Marss” vietā Brīvības gatvē 207, centīsies saglabāt vērtīgos kokus, aģentūrai LETA norādīja VNĪ Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Inta Plūmiņa.

“VNĪ ir informēts par koku esamību esošajā gruntsgabalā. Lai uzceltu ēku, pēc iespējas tiks saglabāti vērtīgie koki un tiks veikti kompensējoši pasākumi, tajā skaitā, jaunu koku iestādīšana,” norādīja Plūmiņa.

Viņa skaidroja, ka VNĪ kā kapitālsabiedrības uzdevums ir turēt valstij piederošus vērtīgus īpašumus un vairot, lai valsts īpašumu vērtība pieaugtu. Brīvības gatvē 207, ievērojot teritorijas atrašanās vietu Rīgas centrā un sasniedzamību, šajā zemesgabalā nākotnē plānots attīstīt biroju ēku valsts iestāžu biroju telpu vajadzībām.

Plūmiņa norādīja, ka VNĪ portfelī šis īpašums ir valsts iestāžu vajadzībām paredzēta attīstāma teritorija, saistīts arī ar degradēto teritoriju sakārtošanu un jaunas elpas piešķiršanu dažādiem pilsētas rajoniem, ņemot vērā, ka Teika ir rajons, kas aug un attīstās par vienu no Rīgas darījumu centriem.

Jautāta, kādas ir plānotās biroju ēkas būvniecības izmaksas, Plūmiņa skaidroja, ka par konkrētām izmaksām runāt ir pāragri, jo pašlaik zemesgabalam ir tikai noteikts nākotnes pielietojuma mērķis valsts īpašumu portfelī.

“Pilnībā izprotam sabiedrības rūpes un vēlmi veidot sev tīkamu apkārtnes vidi. Kā valsts interešu pārstāvis VNĪ darbojas tikai likuma ietvaros un saskaņā ar kapitālsabiedrības deleģētajiem uzdevumiem. Ja savāktie iedzīvotāju paraksti tiks iesniegti tālākai izskatīšanai Saeimā, respektēsim aktīvistu izvēlēto tiesisko ceļu un kā atbildīga kapitālsabiedrība rīkosimies atbilstoši pieņemtajam lēmumam,” piebilda Plūmiņa.

Viņa norādīja, ka VNĪ šobrīd regulāri saņem valsts iestāžu pieprasījumu izveidot tām biroju telpas atbilstoši mūsdienu vajadzībām ļoti īsā laikā, bet nevar to nodrošināt, jo atbilstoši būvniecības un publisko iepirkumu procesam vidējais projektu īstenošanas ilgums ir trīs līdz pieci gadi. Tāpēc nereti šīs valsts iestādes izvēlas telpas nomāt no privātā sektora.

Lai spētu efektīvi reaģēt uz valsts iestāžu pieprasījumu pēc mūsdienīgām biroju telpām, VNĪ izvērtē iespēju par jaunbūves būvniecību valsts iestāžu biroju izveidei. VNĪ pārvalda aptuveni ceturto daļu (23%) no valstij piederošajām ēkām un ir identificējusi galvenās problēmas valsts pārvaldes iestāžu izvietojumā, tostarp neefektīvu plānojumu un publisko līdzekļu izmantošanu, augstu ēku nolietojumu, nepietiekamu vides pieejamību un problēmas ar tehnoloģiju savietojamību.

Jau vēstīts, ka Sabiedrības iniciatīvu portālā ”Manabalss.lv” savākti 10 000 parakstu pret koku izciršanu Rīgā, Brīvības gatvē 207, vērtīgākos kokus bijušā velotreka ”Marss” teritorijā, tā vietā šajā vietā izveidojot parku.

Kā iniciatīvas pārstāve norādīta Linda Sleja. Viņa skaidroja, ka šajā vietā jau kopš pagājušā gadsimta sākuma ir bijusi zaļa, publiski pieejama teritorija – sporta biedrības ”Marss” velotreks.

”Šis zemes gabals, uz kura aug vairāki desmiti simtgadīgu koku, ir valsts īpašumā, un tā ir vienīgā vieta plašā apkārtnē, kur par minimāliem līdzekļiem var ierīkot parku,” pauda Sleja, piebilstot, ka Rīgas dome šo ieceri atbalstot.

1 komentārs