VNĪ: 70% valsts pārvaldes ēku ir novecojušas

Pievienot komentāru

Līdz pat 70% ēku, kurās atrodas valsts pārvaldes institūcijas, ir novecojušas, un to atjaunošana nedos to rezultātu, ko prasa mūsdienu sabiedrība, – tā secinājuši Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ), kas pārvalda ceturto daļu no valstij piederošām ēkām.

Šobrīd ir identificētas galvenās problēmas valsts pārvaldes iestāžu izvietojumā, tostarp neefektīvs plānojums un publisko līdzekļu izmantošana, augsts ēku nolietojums, nepietiekama vides pieejamība un problēmas ar tehnoloģiju savietojamību.

Šogad nekustamie īpašumi sāks ieviest koncepciju “Nākotnes birojs”, kas paredz valsts iestādēm piedāvāt jaunas telpas, pamatojoties uz trim principiem – energoefektivitāte, energoresursu patēriņa ekonomija un telpu platības samazināšana. “Nākotnes biroja” koncepts arī paredz piedāvāt vairākas ministrijas apvienot vienā ēkā, – tādējādi uzlabojot institūciju sadarbību. Pirmā valsts institūcija, kas piedzīvos šādas pārmaiņas būs Ekonomikas ministrija.

“Nolietota ēka, turklāt Ekonomikas ministrijas padotības iestādes atrodas astoņas, deviņas padotības iestādēs, kuras pie pārvietošanas mēs apvienojam vienā vietā. Un te ir daudz ieguvumu, sākot ar ekonomiskajiem ieguvumiem, beidzot ar to, ka cilvēki sāk sadarboties, un ir informācijas apmaiņa,” tā norāda VNĪ valdes priekšsēdētājs Andris Vārna.