VM strādā pie Covid-19 testēšanas kapacitātes pieauguma

0 Komentāru
VM strādā pie Covid-19 testēšanas kapacitātes pieauguma
KASPARS KRAFTS, F64

Veselības ministrija (VM) aktīvi strādā pie Covid-19 testēšanas kapacitātes pieauguma un mērķētākas testēšanas veikšanas, pirmdien preses konferencē minēja Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.

Pēc viņas paustā, VM ir vienojusies ar Nacionālo references laboratoriju par testēšanas jaudas palielināšanu. Ministrijas ieskatā to ir iespējams darīt, taču jauda neesot bezgalīga.

Tāpat attiecībā uz paraugu ņemšanu uzrunāti mediķi, un VM aktīvi veicot pārrunas ar pašvaldībām. Ministrijā esot panākta vienošanās arī ar E. Gulbja laboratoriju, kas ir atsaukusies veikt vairāk siekalu testus.

Lasi vēl: Saslimstībai ar Covid-19 vēršoties plašumā, varētu ierobežot plānveida pakalpojumus slimnīcās

Vienlaikus Mūrmane-Umbraško akcentēja, ka šonedēļ jau atvērušies vairāki jauni testēšanas punkti, kā arī kopīgajā testēšanā pievienojusies vēl viena laboratorija. VM strādā pie tā, lai ar pašvaldībām un laboratorijām testēšanas apmērus palielinātu vēl vairāk.

Tāpat viņa pastāstīja, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) ar divām ārstniecības iestādēm pārrunā iespējas tajās ārstēt specifiski Covid-19 pacientus.

Norādīta uz izskanējušo informāciju, ka īpaši Covid-19 pacientiem varētu atvēlēt kādu slimnīcu, Mūrmane-Umbraško sacīja, ka ministrija idejiski ir iezīmējusi iespējamās slimnīcas, kas pašreiz neveic neatliekamu pacientu ārstēšanu. Pašlaik NMPD ar divām slimnīcām veicot pārrunas, un ceturtdien VM varēs paziņot, vai sarunas rezultējušās pozitīvi. Tomēr, ja tā nenotiks, tad plānots sākt sarunas ar citām ārstniecības iestādēm.

Pēc viņas paustā, šī plāna īstenošanai būtu nepieciešams arī personāls, un tuvāko dienu laikā esot aktīvi jārekrutē cilvēki, lai piesaistītu personālu šo slimnieku ārstēšanai. Viņa norādīja, ka jādomā arī par telpām, gultām un nepieciešamo aparatūru.

Pagājušajā diennaktī veikti 2237 Covid-19 izmeklējumi, līdz ar to pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3,5%. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Līdz šim saslimšana ar Covid-19 Latvijā apstiprināta 4757 personām, bet 1357 saslimušajiem ir apstiprināta izveseļošanās.

Pagājušajā diennaktī slimnīcās ievietoti kopumā 23 Covid-19 pacienti. Tikmēr kopumā patlaban stacionāros ārstējas 165 pacienti, no kuriem 158 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet septiņi ir ar smagu slimības gaitu.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

0 Komentāru