VM par Straupes narkoloģisko slimnīcu: Ēkā jāiegulda vismaz 450 000

2 komentāri

Beigs pastāvēt Straupes narkoloģiskā slimnīca. Veselības ministrija atteikusies tās uzturēšanā investēt teju pusmiljonu eiro, kas, pēc slimnīcas vadības domām, ir minimālā summa, lai novērstu ēkas tehniskos trūkumus.

Slimnīcas pacientus un arī personālu no Lielstraupes pils plānots pārvest un psihoneiroloģisko slimnīcu Strenčos. Abas iestādes vada viena un tā pati persona – Maija Ancveriņa. Kāds darbinieku skaits piekritīs piedāvājumam turpināt darbu Strenčos, šobrīd nav zināms.

 

Veselības ministrijā LNT Ziņām skaidroja, ka, ņemot vērā Lielstraupes pils stāvokli, pieņemts lēmums naudu tajā neinvestēt un nākamgad slēgt.

Oskars Šneiders
Veselības ministrijas pārstāvis

450 000 eiro ir nepieciešami, lai novērstu ēkas avārijas stāvokli, lai tā būtu droša un neapdraudētu pacientu un personālu. Lai pielāgotu viduslaiku pili prasībām, kādas ir izvirzītas šodien, ieguldījumi varētu būt vēl lielāki.

Veselības ministrijas pārstāvis apgalvo, ka pacientiem Strenčos tiks nodrošināta tieši tādi paši pakalpojumi kā iepriekšējā ārstniecības iestādē. Vienlaikus tiek atzīts, ka 50 kilometru lielais attālums varētu būt viens no iemesliem, kādēļ daļa bijušo darbinieku piedāvājumam strādāt jaunajā vietā nepiekritīs.

TOP komentāri

 • esse
  +4 +4 0

  esse

  Vai tad nav plānots šajā ēkā ieguldīt nekādus līdzekļus un saglābt šo vēsturisko celtni?
  Ir tādas aizdomas, ka ministrijas neprot nosaukt mazākas summas kā miljonus. Visur tikai miljoni, miljoni, miljoni. Pašu algas arī uz to iet.
 • Gatis Roderts
  +2 +2 0

  Gatis Roderts

  Loti ceru ka šī ēka nestāvēs tukša, kamēr sabruks kā daudzas citas..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl