VM par 1,4 miljoniem eiro īstenos virkni pasākumu vakcinācijas veicināšanai

2 komentāri
VM par 1,4 miljoniem eiro īstenos virkni pasākumu vakcinācijas veicināšanai
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Valdība no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” otrdien Veselības ministrijai piešķīra 1,4 miljonus eiro vakcinācijas pret Covid-19 sekmēšanai, īstenojot virkni dažādu stimulējošo pasākumu.

VM informēja, – lai veicinātu vakcināciju pret Covid-19 un padarītu procesu cilvēkiem vēl pieejamāku, VM turpinās īstenot virkni pasākumu, tostarp rīkos izglītojošus seminārus ģimenes ārstiem, attīstīs izbraukuma vakcināciju un sniegs vēl plašāku izglītojošu informāciju digitālajā vidē.

Kādas aktivitātes plānotas?

Atbalsts ģimenes ārstiem

Lai veicinātu vēl plašāku ģimenes ārstu iesaisti vakcinācijas pret Covid-19 procesā, VM rīkos piecus izglītojošus reģionālos seminārus, kuros ģimenes ārstiem atbildes uz jautājumiem sniegs nozares vadošie eksperti. Klātienes semināros tiks pārrunātas tēmas, kas būtiskas darbam ar pacientiem – imunitātes ilgums pēc vakcinācijas vai izslimošanas, kontrindikācijas vakcinācijai, saslimstības prognozes rudenī atkarībā no vakcinācijas tempiem, vakcinācijas darba organizēšana ģimenes ārsta praksē un sasniegtie vakcinācijas rezultāti, statistika par vakcināciju un citus.

Ģimenes ārstu praksēm tiks novirzīti 807 000 eiro, lai dotu iespēju vēl plašāk apzvanīt pacientus un informēt viņus par vakcināciju pret Covid-19. Papildu iedzīvotājus telefoniski ar pakalpojuma sniedzēja palīdzību aicina vakcinēties arī Nacionālais veselības dienests.

Izbraukuma vakcinācijas paplašināšana

Paplašinot vakcinācijas pieejamību pēc iespējas tuvāk cilvēku ikdienas gaitām, no augusta līdz oktobrim 39 galvaspilsētas apkaimēs tiks rīkota izbraukuma vakcinācija autobusā. Izbraukuma vakcinācija galvaspilsētā tiks paplašināta ciešā sadarbībā ar Rīgas pašvaldību, Rīgas apkaimju biedrībām, pašvaldības SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” un vakcinācijas pakalpojumu sniedzējiem.

Izglītojoša informācija digitālajā vidē

Lai veicinātu dziļāku izpratni par sabiedrības veselību un vakcināciju pret Covid-19, paredzēts īstenot arī vairākus izglītojošus pasākumus digitālajā vidē. Sociālajos tīklos tiks paplašināta pieejamība informācijai par vakcināciju, tās drošumu un nepieciešamību.

No kopumā piešķirtā finansējuma nedaudz vairāk kā 50 000 eiro atvēlēti semināru organizēšanai, 807 000 eiro – iedzīvotāju uzrunāšanas iespēju palielināšanai, aptuveni 380 000 eiro – informēšanas pasākumiem digitālajā telpā, nedaudz vairāk kā 160 000 – izbraukuma vakcinācijas aktivitāšu paplašināšanai.

2 komentāri