Komentāri

Veselības ministrija (VM) nav atļāvusi uz sev piederošā Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja ārsienas izvietot invaliditātes tēmai veltītas mākslas izstādes plakātu, kurā redzami divu vīriešu kailie ķermeņi.

Poļu mākslinieka Žmijevska izstāde ar nosaukumu “Neredzamās zonas” rāda kailu cilvēku ķermeņus, ko skārusi invaliditāte, un mudina domāt par šo līdzcilvēku integrēšanu sabiedrībā. Ministrija uzskata, ka plakāts ir provokatīvs un varētu radīt diskomfortu. Savukārt pati ministre pauda, ka radies pārpratums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Anda Čakša

Anda Čakša
veselības ministre

Man grūti pateikt, kas notiktu, ja plakātu izliktu. Tad jūs man jautātu, kāpēc esam tik provokatīvu plakātu izlikuši. Svarīgāka ir māksla, un es aicinu cilvēkus gan iet uz medicīnas muzeju, gan skatīties šo izstādi.

Izstādes rīkotāji TV3 Ziņām pauda cerību, ka līdz izstādes beigām septembrī ministrija prasīto atļauju tomēr sniegs. Plakāta neizstādīšana gan nekādi neietekmē pašu izstādes izrādīšanu muzeja iekštelpās.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl