Komentāri

Veselības ministrija (VM) nav atļāvusi uz sev piederošā Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja ārsienas izvietot invaliditātes tēmai veltītas mākslas izstādes plakātu, kurā redzami divu vīriešu kailie ķermeņi.

Poļu mākslinieka Žmijevska izstāde ar nosaukumu “Neredzamās zonas” rāda kailu cilvēku ķermeņus, ko skārusi invaliditāte, un mudina domāt par šo līdzcilvēku integrēšanu sabiedrībā. Ministrija uzskata, ka plakāts ir provokatīvs un varētu radīt diskomfortu. Savukārt pati ministre pauda, ka radies pārpratums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Anda Čakša

Anda Čakša
veselības ministre

Man grūti pateikt, kas notiktu, ja plakātu izliktu. Tad jūs man jautātu, kāpēc esam tik provokatīvu plakātu izlikuši. Svarīgāka ir māksla, un es aicinu cilvēkus gan iet uz medicīnas muzeju, gan skatīties šo izstādi.

Izstādes rīkotāji TV3 Ziņām pauda cerību, ka līdz izstādes beigām septembrī ministrija prasīto atļauju tomēr sniegs. Plakāta neizstādīšana gan nekādi neietekmē pašu izstādes izrādīšanu muzeja iekštelpās.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl