Komentāri

Vai no aprīļa Rīgā bez problēmām varēs saņemt neatliekamo medicīnisko palīdzību? Līdzšinējais ātrās palīdzības mašīnu nodrošinātājs šodien īpaši sasauktā brīfingā skaidroja, kāpēc tas nebūs iespējams. Taču Veselības ministrija šādas šaubas noliedz un apgalvo, ka ātrās palīdzības mašīnu pietiks un arī darbinieku netrūkst. 

Trīs mēnešus pirms līguma beigām pašreizējais ātrās palīdzības pakalpojumu sniedzējs Rīgas sanitārā transporta autobāze publiski apšauba valsts spēju nodrošināt šos pakalpojumus. Šodien īpaši sasauktā preses brīfingā tika nosaukts arī galvenais iemesls – Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam neesot nepieciešamās infrastruktūras.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču valsts amatpersonas šīs šaubas noraida un sola nodrošināt netraucētu ātrās palīdzības dienesta darbību arī pēc 28. aprīļa, kad beigsies līgums ar pašreizējiem automašīnu nodrošinātājiem.

Valsts pārstāvji šodien garantēja, ka ikdienā pieciešamās ātrās palīdzības 76 brigādes, šoferi, auto remontēšanas vietas būs. Risks gan pastāv, ka var pietrūkt ap 30 rezerves auto, taču no slimnīcām esot saņemta informācija, ka tām stāv nenodotas 15 neatliekamās palīdzības mašīnas.

Jau ziņojām, ka Neatliekamās medicīniskā palīdzības dienests nolēma nepirkt jaunus auto līzingā, bet šobrīd steidz remontēt tās mašīnas, kas tika noliktas malā pēc 136 jauno auto iegādes pirms gada. Vēl 14 jaunie auto tiek gaidīti pavasarī. Kad būs zināmas remonta izmaksas, no atlikušajiem līdzekļiem tiks pirktas jaunas mašīnas.

Pirms dažām dienām izsludinātajā konkursā darbam uz šīm ātrās palīdzības mašīnām pieteikušies arī šoferi, turklāt vairāk nekā nepieciešams – 300 – un daudzi no viņiem ir tie, kas šobrīd strādā pie ārpakalpojuma sniedzēja.

Valstij un uzņēmumam atšķiras arī finanšu aprēķini par to, vai šajā situācijā valsts pārmaksās vai ietaupīs. Valsts uzskata, ka ietaupīs vairāk nekā 7 miljonus eiro, bet Sanitārā auto bāze – ka viņu piedāvājums būtu bijis par teju pieciem miljoniem eiro izdevīgāks.

Lasi vēl