VL-TB/LNNK prasa “Baltijas praidu” novirzīt no Vērmanes dārza uz nomali

6 komentāri
VL-TB/LNNK prasa “Baltijas praidu” novirzīt no Vērmanes dārza uz nomali
Foto: f64

Rīgas domes apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) frakcija aicina pilsētas izpilddirektoru Juri Radzeviču novirzīt “Baltijas praida” gājienu no Vērmanes dārza ārpus galvaspilsētas centra, informēja frakcijas pārstāve Evija Vaikina.

Lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) un viņu draugu apvienības “Mozaīka” “Baltijas praida” organizētais gājiens Rīgā notiks 9.jūnijā.

VL-TB/LNNK deputāti uzskata, ka parka slēgšana “tūkstošiem Rīgas un Latvijas iedzīvotāju, lai izdabātu šaurai iedzīvotāju grupai”, esot vērtējama kā “nesamērīgs pilsoņu vairākuma tiesību ierobežojums”.

“Vērmanes dārzs tika izveidots, pateicoties mecenātes Annas Ģertrūdes Vērmanes ziedojumiem 1816. un 1817.gadā. Vērmanes kundze vēstulē tālaika Rīgas rātes Priekšpilsētu apstādījumu komisijai norādīja, ka šis parks domāts vispārējam labumam un nekad neviens to nedrīkst iegūt savā privātīpašumā. Uzskatām, ka arī šajā gadījumā parka slēgšana LGBT un viņu draugu “Mozaīka” organizētam pasākumam nav pieļaujama,” teikts frakcijas paziņojumā masu medijiem.

Tāpat frakcijas deputāti ir satraukušies, ka šis pasākums esot “klaja seksualitātes demonstrēšana”, kā tas esot pretrunā ar Satversmē definētajām ģimenes vērtībām.

Jau ziņots, ka “Baltijas praids” katru gadu notiek kādā no trim Baltijas valstīm un šogad notiks Rīgā. Plānots, ka apvienības rīkotais pasākums notiks no plkst.12 līdz 15. Gājiens sāksies Vērmanes dārzā, un tālāk virzīsies pa maršrutu Elizabetes iela – Brīvības iela – Bruņinieku iela un pa Tērbatas ielu atpakaļ uz Vērmanes dārzu.

“Baltijas praids 2018” ir pasākumu kopums, kura mērķis ir aktualizēt LGBT cilvēktiesību jautājumus Latvijā, Baltijā, kā arī visā Eiropas Savienībā. Praida laikā norisināsies virkne dažādu kultūras pasākumu, tostarp izrādes, koncerti, kino dienas un izstādes. Vienlaikus notiks arī dažādi ar cilvēktiesībām saistīti pasākumi, tostarp starptautiska konference par vārda un pulcēšanās brīvību.

“Baltijas praids 2018” norisinās 100 dienas un tā laikā paredzēti 100 dažādi pasākumi. Pirmie no tiem pasākumi sākās jau 3.martā, bet no 4.jūnija līdz 10.jūnijam būs galvenā pasākumu nedēļa. Praida kulminācija sagaidāma tieši 9.jūnijā, ar iepriekš pieminēto gājienu.

Kā agrāk novērojusi aģentūra LETA, šāda veida gājieni nereti pulcē arī tos sabiedrības pārstāvjus, kuriem viendzimuma attiecības nav pieņemamas. Līdz ar to gājiens nereti tiek pavadīts ar rupjām piezīmēm no garāmgājēju puses un dažādiem aizskarošiem plakātiem no protestētājiem. Kārtības nodrošināšanas nolūkos gājiena maršrutā pastiprināti patrulē arī policijas ekipāžas.

Pēdējo reizi Latvijā praida pasākums norisinājās 2015.gadā, kad Rīgā tika organizēts svarīgākais Eiropas LGBT pasākums “EuroPride 2015”. Šī praida gājiens Rīgā pulcēja 5000 dalībniekus un praida nedēļas laikā notika vairāk nekā 60 dažādi kultūras, mākslas, zinātnes un izklaides pasākumi, informēja “Mozaīka”.