Vitans, Dario, Līva-Lapsa… Jaunie vecāki nebaidās likt bērniem arī episkus vārdus

0 Komentāru
Vitans, Dario, Līva-Lapsa… Jaunie vecāki nebaidās likt bērniem arī episkus vārdus
Foto: Flickr / Frédéric de Villamil

Kļuvuši zināmi šogad populārākie bērnu vārdi. Vecāki visbiežāk saviem jaundzimušajiem izvēlas starptautiskus vārdus, kuri ir labskanīgi gan latviešu, gan angļu valodā. Popularitāti atgūst arī seni latviešu vārdi, tostarp Jānis. Tikmēr netrūkst arī retu vārdu.

Inese kļuvusi par māmiņu savai trešajai atvasītei – pirms pāris dienām viņai piedzima dēliņš Justs. Izdomāt vārdu nebiju grūti – galvenais kopā ar vīru Daini mēģināja izvairīties no populārajiem.

Šā gada populārāko vārdu piecniekā ir Sofija, Alise, Emīlija, Marta un Viktorija. Sofija savas līderpozīcijas saglabā jau vairākus gadus pēc kārtas. Līdzīgi ir ar vārdu Roberts, kas arī šogad ieņem pirmo vietu populārāko zēnu vārdu sarakstā. Vārds Roberts populārs jau ilgu laiku un piecniekā ir jau 15 gadus. Aiz viņa seko Daniels, Aleksandrs, Markuss un Gustavs. Sestajā vietā pirmo reizi pēdējo gadu laikā iekļuvis Jānis.

Foto

“Ar Jāņiem ir tā, ka likās, ka nebūs Jāņu, bet tagad atkal nāk modē šis vārdiņš. Tā kā Jāņi būs. Atgriežas vecie vārdi – Jēkabs, Jānis, Emīls,” saka Rīgas Dzemdību nama Dzemdību centra vecmāte Rota Rozīte.

Šogad reģistrēti arī vairāki reti vārdi – Bille, Briāna, Berenise, Haniela un pat dubultais vārdiņš Līva-Lapsa. Tāpat starp neierastajiem vārdiem puikām ir ielikti Vitans, Dario, Remo, Demiens, Alps.

“Iedzīvotāju reģistrā šogad diezgan ievērojams pieplūdums tieši ar unikāliem vārdiem, kas nav tik sastopami kā Jānis un Līga, piemēram. Ir tādi vārdi kā Kastanis, Gorans, Īvs, Ozols. Cilvēki tiešām piegājuši radoši šim procesam,” teic Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve Santa Jonāte.

Iemesli, kāpēc jaunie vecāki izvēlas neparastus vārdus, esot dažādi, stāsta Lolita Ozoliņa, kura strādā Rīgas Dzemdību nama Dzimtsarakstu nodaļā. Kāds jau uzreiz zina, kā sauks mazo, kāds domā līdz pēdējam.

Starp citu, šogad no visvairāk liktajiem vārdiem 3 ir iekļuvuši Latvijā vispopulārāko vārdu sarakstā. Tie ir Anna, Jānis un Aleksandrs. Šobrīd Latvijā populārākie sieviešu vārdi ir Anna, Tatjana un Jeļena, bet starp vīriešu – Jānis, Aleksandrs un Sergejs.

Video

0 Komentāru