Visvairāk “Spēlmaņu nakts” nomināciju saņēmusi Nacionālā teātra iestudējuma “Puika, kurš redzēja tumsā” komanda

Pievienot komentāru
Visvairāk “Spēlmaņu nakts” nomināciju saņēmusi Nacionālā teātra iestudējuma “Puika, kurš redzēja tumsā” komanda
LETA

Visvairāk “Spēlmaņu nakts” nomināciju saņēmusi Nacionālā teātra iestudējuma “Puika, kurš redzēja tumsā” komanda, vēsta TV3 Ziņas.

Otrdien, 15. septembrī, Eduarda Smiļģa Teātra muzejā paziņoti “Spēlmaņu nakts” balvas nominanti. Visvairāk – kopā deviņās – nominācijās izvirzīta Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Puika, kurš redzēja tumsā” komanda, otra ar visvairāk nominācijām ir Liepājas teātra izrāde ”Šekspīrs” .

Vairāk nekā 110 aizvadītās teātra sezonas jauniestudējumus izvērtēja un kandidātus izvirzīja žūrijas komisija piecu cilvēku sastāvā. Tā secina, ka šis bijis izaicinājumu gads. Protams, visvairāk – Covid-19 ieviesto korekciju dēļ.

“Mēs strādājām visu vasaru, kas bija interesanti, un robežas bija tik ļoti saplūdušas, ka tiešām nevarēja saprast, kur sezona sākas, kur beidzas. Tiklīdz beidzās stingrie ierobežojumi, teātris sāka rādīt tās izrādes, kuras nepaguva pavasarī, līdz ar to šis process tīri tehniski bija ļoti interesants,” stāsta teātra kritiķe, ”Spēlmaņu nakts” žūrijas locekle Undīne Adamaite.

Vienlaikus žūrijai pirmo reizi izrādes nācies vērtēt arī digitālā formā. Tieši tāpēc jau ierastajām kategorijām šogad klāt nākusi arī jauna nominācija – “Gada notikums digitālajā vidē”. Žūrija neslēpj gandarījumu, ka arī šajos krīzes apstākļos teātri meklējuši alternatīvus veidus, kā uzrunāt skatītāju.

“Tā kā sezona pārrāvās tik negaidīti, tad mēs esam dažādos kontekstos tās izrādes skatījušies, tie, kas paguva redzēt daudz ko līdz martam, ir citi, kas skatījās ierakstos tagad pielāgotās telpās, visgrūtākais, jā, bija šī praktiskā puse. (..) Mani visvairāk iepriecināja krīzes laikā tie meklējumi, es ļoti, ļoti novērtēju tos teātrus, kuri neapstājās, kad pirmais šoks bija pāri, meklēja, ko darīt, kā darīt,” sacīja ”Spēlmaņu nakts” žūrijas priekšsēdētāja Līga Ulberte.

Nomināciju skaita ziņā šajā gadā līderpozīcijas ieņēmusī Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Puika, kurš redzēja tumsā” nominēta kopumā deviņās kategorijās, tostarp “Gada režisors”, “Gada aktieris” un “Gada scenogrāfs”. Teātra vadītājs ir gandarīts par viņa komandas augsto novērtējumu arī šajos krīzes apstākļos.

“Runājot par iepriekšējo sezonu, tāda norautības sajūta, jo vēl daži no nosaukumiem, kuri katram teātrim bija paredzēti kā pēdējais šāviens, vienkārši netika realizēti. Mēģināšu līdzībās pateikt, ja jūs mākat skriet un jums tas padodas, ja jūs pirms tam esat piedalījies ar augstiem rezultātiem sacensībās un jums tagad liedz to darīt nevis tāpēc, ka jūs nevarat, bet jūs vienkārši nedrīkstat, ir ļoti, ļoti grūti teātrim,” atzina Latvijas Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba.

Otru lielāko nomināciju skaitu izpelnījies Liepājas teātra iestudējums “Šekspīrs”. Tā radošā komanda pretendē uz apbalvojumiem kopumā 12 nominācijās. Visvairāk – astoņās kategorijās, tostarp “Gada lielās formas izrāde”, “Gada režisors”, “Gada aktrise” izvirzīta režisora Elmāra Seņkova izrāde ”Šekspīrs”.

“Spēlmaņu nakts” ceremonija notiks, kā ierasts, skatuves mākslas ģēnija un reformatora Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, 23. novembrī. Šoreiz balvas pasniegs Liepājā.