Visvairāk lietus otrdien nolijis Saldū, Kuldīgā un Skrīveros; spēcīgais negaiss radījis nopietnus postījumus Salaspilī

0 Komentāru
Visvairāk lietus otrdien nolijis Saldū, Kuldīgā un Skrīveros; spēcīgais negaiss radījis nopietnus postījumus Salaspilī
RAIMONDS ČUDARS/FACEBOOK

Vietām Latvijā plosījies spēcīgs negaiss, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) publiskotais paziņojums par situāciju galvaspilsētā, kā arī sociālo tīklu lietotāju ieraksti.

VUGD izplatītais brīdinājums par spēcīgu negaisu Rīgā 13. jūlija vakarā no plkst. 22.00 līdz 01.00 liecina, ka Rīgā plosās spēcīgs pērkona negaiss ar krasām vēja brāzmām līdz 15 metriem un stiprām lietusgāzēm.

Ar redzēto Rīgā dalījušies arī aculiecinieki, kuri iemūžinājuši fotoattēlus ar dažādu nokrāsu debesīm.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra publiskotā informācija liecina, ka 13.jūlijā vislielākais nokrišņu apjoms tika fiksēts Saldū (53 milimetri), Kuldīgā (51 milimetri), Skrīveros (29 milimetri), bet stiprākās vēja brāzmas fiksētas Skrīveros ar vēja ātrumu 17 metri sekundē un Saldū – 14 metri sekundē. Arī naktī vietām Latvijā vēl gaidāmas pērkona lietusgāzes.

Tikmēr Salaspils mēra Raimonda Čudara ieraksts “Twitter” liecina, ka nopietnus postījumus negaiss radījis Salaspils novadā, kur arī talkā steiguši VUGD.

Tāpat zibens izlāde bija vērojama arī citviet Latvijā, piemēram, Priekuļos, no kurienes internetā pieejami attēli.

Jau ziņots, ka 13. jūlijā un naktī uz 14. jūliju līdz plkst. 1.00 visā valsts teritorijā spēkā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra izsludinātais oranžā līmeņa brīdinājums par lokāliem pērkona negaisiem.

0 Komentāru