Visvairāk jauniešu arī šogad vēlas studēt tiesības un datorzinātnes

Komentāri

Topošie studenti pulcējas augstskolās – studiju līgumus slēdz tie, kuri uzvarējuši studiju vietu konkursa pirmajā kārtā. Ko šogad izvēlas studēt Latvijas jaunieši un kāpēc?

Rīgas Stradiņa universitātē pēdējās stundās, kad vēl varēja pagūt noslēgt līgumu par iegūto studiju vietu, rindas jau sarukušas vien līdz dažiem gaidītājiem. Jelgavniece Dārta dokumentus iesniedza vairākās augstskolās, un viņa priecājas, ka jurisprudenci varēs studēt budžeta grupā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dārta cer, ka pēc studijām izdosies atrast darbu Latvijā, jo uzskata sevi par valsts patrioti. Taču mirkli pirms studiju līguma parakstīšanas rīdziniece Ieva atzīst, ka pagaidām studēs maksas grupā, bet cer, ka izdosies vēlāk mācīties par valsts līdzekļiem.

Stradiņa universitāte par studētgribētāju aktivitāti nesūdzas, un šogad plāno, ka kopumā tiks uzņemti aptuveni 1300 jaunie studenti. Tikmēr Latvijas Universitātē vakar pēcpusdienā studiju līgumus varēja noslēgt topošie datorzinību speciālisti. Studētgribētāju aktivitāte bijusi līdzīga kā iepriekšējos gadus.

Populārāko studiju programmu piecinieks gadu no gada esot palicis teju nemainīgs. Šogad universitātē otro populārāko studiju virzienu izvēlējušies arī rīdzinieki Anastasija un Krišjānis, abi iekļuvuši budžeta grupā. Galvenais iemesls šādai izvēlei bijusi interese par programmēšanu. Krišjānim šī būs pirmā augstākā izglītība, bet, iespējams, ne pēdējā, jo viņš nākotnē nedomā visu mūžu strādāt vienā profesijā.

Kopumā augstskolās pieteikumu skaits šogad esot nedaudz mazāks nekā iepriekš, taču tas tiek skaidrots ar demogrāfisko bedri. Latvijas Universitāte prognozē, ka šā iemesla dēļ vēl lielāks jauno studentu kritums varētu būt pēc gada vai diviem.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl