“Visvairāk deg Igaunijas pusē!” Jaunākā informācija no Ramatas pagasta purva ugunsgrēka

0 Komentāru

Mazsalacas novada Ramatas pagasta purva ugunsgrēka platība sasniegusi 220 hektārus, un uguni pašlaik ierobežot neizdodas. Ugunsgrēks Saklaura purvā izcēlās otrdien vēlu vakarā.

Šobrīd ugunsgrēka vietā strādā aptuveni 100 cilvēku – ugunsdzēsēji, Valsts meža dienesta darbinieki un vietējie zemnieki ar savu tehniku. Ugunsgrēka dzēšanā iesaistīti trīs helikopteri, tostarp arī no Igaunijas un Lietuvas, kā arī Igaunijas ugunsdzēsēji, jo daļa purva turpinās arī Igaunijā.

Šajā paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkā glābējiem ir apgrūtinātas piekļuves iespējas dzēšamajām platībām – šobrīd tiek veidots piebraucamais ceļš, lai pēc iespējas tuvāk degšanas vietai varētu piekļūt ar tehniku.

Intars Zitāns
VUGD priekšnieka vietnieks

Tiek būvēts ceļš, lai nokļūtu tālākajā vietā ar lielāku tehniku, jo tas stūris vairāk mūs satrauc, tur arī deg visvairāk, Igaunijas pusē, tas arī ir visgrūtāk pieejams.

Šobrīd ugunsgrēkā cietusi 230 hektāru liela purva un meža platība. Ugunsgrēka tuvumā iedzīvotāji nedzīvo, un cilvēkiem briesmas nedraudot. Arī paaugstināts piedūmojums neesot konstatēts.

Harijs Rokpelnis
Mazsalacas novada pašvaldības priekšsēdētājs

Visā tajā ļaunumā labākā ziņa ir tā, ka nav apdraudēts neviens iedzīvotājs, neviena māja un neviens industriālais objekts, apkārtējie iedzīvotāji ir informēti, un, ja radīsies problēmas vai briesmas, protams, veiksim darbības, bet šobrīd pamata bažām nav.

Valsts meža dienesta darbinieki, analizējot uguns izcelšanās vietu un raksturu, secina, ka ugunsgrēks Mazsalacas novadā, visticamāk, izcēlies ogotāju neuzmanīgas rīcības ar uguni dēļ.

0 Komentāru