Latvijā reģistrēts pirmais gripas upuris

Komentāri
Latvijā reģistrēts pirmais gripas upuris
FOTO: Flickr

Latvijā strauji izplatās gripa un apstiprināts arī viens nāves gadījums no gripas radītām komplikācijām. Saslimušais neesot bijis vakcinējies.

Visvairāk ar gripu patlaban slimo bērni vecumā līdz 14 gadiem, savukārt intensīvākā vīrusa izplatība iepriekšējā nedēļā novērota Rēzeknē, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vecuma grupā no pieciem līdz 14 gadiem gripas gadījumu skaits valstī aizvadītajā nedēļā bijis 117,3 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Vecuma grupā līdz četru gadu vecumam gripas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju bija 56,6, vecuma grupā no 15 līdz 64 gadiem – 25 gadījumi, bet grupā virs 65 gadiem – 9,7 saslimšanas gadījumi.

Valstī vidēji uz 100 000 iedzīvotāju reģistrēti 32,4 saslimšanas gadījumi.

Vislielākā gripas izplatība bijusi Rēzeknē – uz 100 000 iedzīvotājiem reģistrēti 86 saslimšanas gadījumi. Jēkabpilī reģistrēti 59,3 gripas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, Rīgā – 53,9, bet Liepājā reģistrēti 22,7.

Jau ziņots, ka aizvadītajā nedēļā Latvijā reģistrēti vairāki desmiti klīniski apstiprinātas gripas gadījumu, kā arī saņemts paziņojums par vienu nāves gadījumu slimniekam ar laboratoriski apstiprinātu gripu, aģentūru LETA informēja SPKC.

SPKC gripas un akūtu augšējo elpceļu infekcijas (AAEI) monitoringa dati liecina, ka aizvadītajā nedēļā pacientu skaits, kuri vērsās ambulatorajās iestādēs gripas gadījumos, bija vidēji 32 pacienti uz 100 000 iedzīvotāju. Salīdzinot šo rādītāju ar iepriekšējās nedēļas datiem, kad reģistrēti vidēji seši gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, var secināt, ka ir sākusies intensīva gripas izplatība un tuvākajā laikā saslimstība ar gripu turpinās pieaugt, skaidro SPKC epidemiologi.

Saņemts paziņojums par vienu nāves gadījumu slimniekam ar laboratoriski apstiprinātu gripu. Slimnieks bijis vecumā virs 40 gadiem un nebija vakcinējies pret gripu. Par hroniskām saslimšanām slimnieka ģimenes ārstam ziņu nav, tomēr no citiem riska faktoriem slimniekam atzīmēti smēķēšana, psihiskā un/vai fiziskā pārslodze. Ar gripu pacients saslimis pagājušā gada 23.decembrī un miris šogad 8.janvārī.

Epidemiologi atgādina, ka gripa ir nopietna elpceļu infekcija, kas var izraisīt smagas komplikācijas un pat nāves gadījumus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl