Visu cieņu! Ārzemju latvieši par godu valsts simtgadei iecerējuši izveidot milzīgu Stāstu segu

Pievienot komentāru
Visu cieņu! Ārzemju latvieši par godu valsts simtgadei iecerējuši izveidot milzīgu Stāstu segu

Ārzemju latvieši aicināti sākt veidot dāvanu Latvijas simtgadei. Akcijas organizatori no pētniecības centra Latvieši Pasaulei iecerējuši izveidot milzīgu Stāstu segu Latvijai. Segu veidos no daudziem ārzemju latviešu iesūtītiem auduma gabaliņiem, un katram sūtījumam klāt būs personīgs stāsts par darba autora saikni ar Latviju.

Šādu segu veidošanas tradīcija nāk no angliski runājošām zemēm, kur, no nozīmīgām drānām nogriežot 18×18 centimetrus lielus auduma gabaliņus un šujot tos kopā, tika veidotas tādas kā atmiņu segas.

Foto

Lielbritānijā veidotā sega kļuva par iedvesmu idejai veidot līdzīgu dāvanu Latvijai simtgadē. Ārzemju Latvieši aicināti arī veidot nelielus auduma gabaliņus un sūtīt tos uz Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Sūtījumam aicinājums pievienot aprakstu tam, kas autoru visvairāk saista ar Latviju. Auduma  mozaīkas gabaliņš var būt veidots tradicionāls vai arī kas pilnīgi jauns, kā, piemēram, šo, kuru jau paspējis iesūtīt kāds Austrālijas latvietis.

Visus iesūtītos stāstus un mozaīkas gabaliņus apkopos un stāstus ievadīs īpašā datubāze. Tie Latvijas simtgades svinību laikā kopā ar segu ceļos pa Latviju un stāstīs par daudzajiem ārvalstīs mītošajiem latviešiem un par viņu saikni ar Latviju.

Video

Lasi vēl