Komentāri

Ārzemju latvieši aicināti sākt veidot dāvanu Latvijas simtgadei. Akcijas organizatori no pētniecības centra Latvieši Pasaulei iecerējuši izveidot milzīgu Stāstu segu Latvijai. Segu veidos no daudziem ārzemju latviešu iesūtītiem auduma gabaliņiem, un katram sūtījumam klāt būs personīgs stāsts par darba autora saikni ar Latviju.

Šādu segu veidošanas tradīcija nāk no angliski runājošām zemēm, kur, no nozīmīgām drānām nogriežot 18×18 centimetrus lielus auduma gabaliņus un šujot tos kopā, tika veidotas tādas kā atmiņu segas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Lielbritānijā veidotā sega kļuva par iedvesmu idejai veidot līdzīgu dāvanu Latvijai simtgadē. Ārzemju Latvieši aicināti arī veidot nelielus auduma gabaliņus un sūtīt tos uz Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Sūtījumam aicinājums pievienot aprakstu tam, kas autoru visvairāk saista ar Latviju. Auduma  mozaīkas gabaliņš var būt veidots tradicionāls vai arī kas pilnīgi jauns, kā, piemēram, šo, kuru jau paspējis iesūtīt kāds Austrālijas latvietis.

Visus iesūtītos stāstus un mozaīkas gabaliņus apkopos un stāstus ievadīs īpašā datubāze. Tie Latvijas simtgades svinību laikā kopā ar segu ceļos pa Latviju un stāstīs par daudzajiem ārvalstīs mītošajiem latviešiem un par viņu saikni ar Latviju.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl