Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus rosina iekļaut oficiālajā svētku sarakstā

6 komentāri
Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus rosina iekļaut oficiālajā svētku sarakstā
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F4

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku iekļaušanu oficiālajā svētu sarakstā.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Guntis Šūpulnieks. Viņš rosina noteikt 15.augustu – Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus – par svētku dienu, lai Latvijas iedzīvotāji varētu brīvi piedalīties šajos svētkos gan Aglonā, gan savā draudzē. Tāpat tiktu aktualizēta garīguma kopšana un attīstīšana, turklāt šādi Latvija iekļautos to valstu saimē, kuras “apzinās un nekautrējas no savām saknēm”.

Šupulnieks mudina grozīt likumu “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”, to papildinot ar minētajiem svētkiem.

Idejas autors uzskata, ka šie svētki ir neatņemama Latvijas vēstures, kultūras un reliģiskās dzīves sastāvdaļa. “Tam apliecinājums ir arī valsts augstāko amatpersonu klātbūtne šajos svētkos. Arī padomju varas gados cilvēki slepenībā svinēja šos svētkus. Jau toreiz tie bija sava veida nacionālās vienotības simbols,” pauda iniciatīvas virzītājs.

Viņaprāt, piešķirot šai dienai svētku dienas statusu, tiktu atstāta ziņa arī nākamajām paaudzēm par to, kādas vērtības valstij ir svarīgas.

6 komentāri