Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos varētu būt ieradušies 50 000 cilvēku

2 komentāri
Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos varētu būt ieradušies 50 000 cilvēku
Foto: Ilze Vēbere/TV3 Ziņas

Aglona šajās dienās pulcē tūkstošiem ticīgo, kuri piedalās katoļiem svarīgajos Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos.

Daudzi uz Aglonas baziliku devās svētceļojumā – vieni mērojuši garāku ceļu, citi īsāku, taču visi atzīst, ka ceļš un svētbrīdis nesis neatsveramu garīgu piepildījumu. Šie svētki katoļiem simbolizē pilnīgu savienošanos ar Dieva valstību un uzvaru pār grēku.

Svētkus daudziem visupirms iezīmēja svētceļojums – šogad to mērojuši vairāk nekā 1000 ticīgo. Aglonā svinības otrdien sākās ar dievkalpojumu un Tautas krustaceļu, bet trešdien notika svētku galvenā mise. Tajā piedalījās arī valsts augstākās amatpersonas, priekšvēlēšanu laikā svētbrīdī netrūka arī citu politiķu un deputātu. Par viņiem savs viedoklis paužams katoļu baznīcas arhibīskapam.

Zbigņevs Stankevičs
Latvijas Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps

Mums ārpusē ir 26 biktskrēsli jeb vietas, kur var nožēlot grēkus. Lai saņemtu grēku atlaišanu, ir nosacījumi – nožēla, apņemšanās negrēkot un gandarīt. Ja tie, kuri ir sastrādājuši nedarbus, ir šeit, man ir cerība, ka kaut kas var mainīties. Taču vēlētājus aicinu iepauzēt un pagaidīt vismaz četrus gadus, vai viņi patiešām ir atgriezušies un tikai tad viņus ierakstīt ar plusiņu.

Lēsts, ka Aglonā ieradušies ap 50 000 cilvēku. Ticīgie atklāj, ka svētki ir garīgs piepildījums, kas emocionāli uzlādē.

“Lai pagodinātu Dievmāti, lai izlūgtos žēlastību. Ar labām sajūtām dodos mājās, pilnīgi pacilājoši. Dievkalpojums ir vienreizējs,” stāsta svētku dalībniece Irēna.

Vēl kāda dalībniece Linda uzsver: “Tā ir jau neatņemama vasaras sastāvdaļa. Lai satiktu draugus, Dievu, lai izbaudītu kopības sajūtu.”

Ne visi svētceļojumā devušies kājām. Citi par tikpat piemērotu pārvietošanās veidu atzinuši velosipēdu.

“Ritenis man ir dzīvesveids, ar to es labāk izbaudu dabu, domas sakārtoju. Es dodos vienmēr ar cerību. Dievmāte uz mani iedarbojas tā, ka lūgšanas tiek atbildētas. Vienmēr atgriežos priecīga, lidoju. Ja man būtu spārni, lidotu,” stāsta Egita.

Latvijā dziļu garīgumu atradis itālis Marko Kolombo. Kopā ar domubiedriem viņi šogad vairāk koncentrējušies uz svētceļojuma būtību nevis noietajiem kilometriem.
Marko Kolombo
Karmela Ekleziālās kustības biedrs

Šoreiz mēs vairāk gribējām iedziļināties garīgi, gribējām vairāk meditēt. Gājām tikai no rīta fizisko ceļu, bet pēcpusdienā garīgo ceļu. Esmu iepazinis un iedziļinājies kristietībā tieši Latvijā, kuras garīgums ir nesalīdzināms ar citām Rietumvalstu kultūrām. It īpaši Latgales garīgums. Atbraucu svētceļojumā, otro, trešo reizi, līdz pārvācos, jo sapratu, ka te mani Dievs sauc.

Grupiņa piecās dienās līdz Aglonai nogāja 50 kilometrus. Šī svētceļojuma temats bijis “Mana Tēvija” – ceļā tapusi arī himna.

Mises laikā vairākkārtīgi pieminēja Pāvesta Franciska gaidāmo vizīti Latvijā, sakot, ka svētais tēvs šeit ieradīsies, lai iedrošinātu iedzīvotājus nezaudēt ticību. Pāvests viesosies 24. septembrī, kas Latvijā būs oficiāla brīvdiena.

2 komentāri