17 komentāri
“Viss pagalam! Tādus postījumus piedzīvoju pirmo reizi!” Negants lācis Lejasciemā pilnībā izposta bišu saimi
Dana Puidze

Šajā nedēļā Lejasciema pusē viesojies lācis un vairākās bišu dravās nodarījis pamatīgus postījumus.

Portāls Skaties.lv sazinājās ar Lejasciema iedzīvotāju un dravnieku Gunāru Lapkašu, kura bišu saime nopostīta pilnībā. Dravnieks jau iepriekš saskāries ar meža zvēru “nedarbiem” savā bišu saimē, taču tik lielus postījumus G. Lapkašs piedzīvojot pirmo reizi. Lācis pilnībā izpostījis sešas spēcīgas bišu saimes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Gunārs Lapkašs
Lejasciema Dravnieks

Šad tad bišu dravā ir viesojušās caunas un sagrauzušas stropus. Man ir 82 gadi, ar biškopību nodarbojos neskaitāmus gadus. Reiz man pat bija 30 bišu saimes, taču šādus postījumus piedzīvoju pirmo reizi. Taisot bišu stopus, es naglas nebiju žēlojis, bet diemžēl lāča spēks ir milzīgs. Negantnieks salauza sētu, ir izsvaidījis stropus, dažus no tiem, laikam, pat centies aizvilkt prom. Visas bites ir gājušas bojā. Medu jau sen esmu ievācis, bet bitītes biju sagatavojis ziemošanai. Tagad nekā vairs nav.

Lai gan lāča uzbrukums bišu saimi “nolīdzinājis līdz ar zemi”, dravnieks negrasās padoties un jau nākamajā gadā plāno atsākt biškopību, taču rūpīgāk padomās par bišu saimes pasargāšanu no meža zvēriem.

Skaties.lv jau vēstīja, ka šogad meža dzīvnieki Latvijā sagādājuši ne vienu vien pārsteigumu, – kā rudenī, tā arī pavasarī un vasarā.

Iedzīvotāji sastapušies ar lāčiem, savukārt Latgales iedzīvotājus “apciemoja” vientuļš sumbrs, bet Līgatnes dabas takās noticis negaidīts mežacūku ģimenes pieaugums.

Portāls Skaties.lv piedāvā ieskatīties brīžos, kad šogad ar savām izdarībām iedzīvotājus pārsteiguši meža dzīvnieki!

8. septembrī Bērziņu pagastā manīts vientuļš sumbra. Kopš tā laika iespaidīgais viesis manīts jau daudzas reizes klīstam apkārt. Video uzfilmēja vietējie zemnieki, kuri pie lieliem dzīvniekiem ir pieraduši, jo audzē Šarolē šķirnes govis.

Netipiski šim gadalaikam varenu pārsteigumu Līgatnes dabas taku darbiniekiem Zinību dienā sagādājusi mežacūka Magone, laižot pasaulē četrus sivēntiņus.

Trešdienas, 30. augusta, rītā aculieciniekam Latvijas-Krievijas pierobežā, Ubiļinkā, izdevies iemūžināt amizantu video, kurā redzama kāda lāča viesošanās pagalmā.

Rotaļīgs lācis atrāda savu triku!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl