Viss labs, kas labi beidzas! Pazudušā Hugo mamma dēla atradēju Aleksandru sauc par sargeņģeli

2 komentāri
Viss labs, kas labi beidzas! Pazudušā Hugo mamma dēla atradēju Aleksandru sauc par sargeņģeli
Foto: LETA

Abragciemā bez vēsts bija pazudis nepilnus divus gadus vecs puika vārdā Hugo. Veiksme un neatlaidība bija brīvprātīgo meklētāju pusē. Pret rītu bērns tika atdots mātes rokās.

Vakar vakarā Abragciema mežos un kāpās rosījās vairāki desmiti policistu, kā arī brīvprātīgie no malu malām, kuri sociālajos tīklos izlasījuši par gadu un desmit mēnešus vecā Hugo pazušanu. Kopā ar draugiem bērnu meklēt devies arī Jūras spēku kursants Aleksandrs no Rīgas. Puisis atšķirībā no daudziem citiem meklētājiem mežā devies no Bērzciema puses.

Viņš bija nobijies, ka bērns varētu būt gājis bojā, taču, kad apskāvis puiku, varējis atviegloti nopūsties. Hugo mamma, turot odu sakosto un miegaino dēlēnu uz rokām, Aleksandru sauc par sargeņģeli.

Foto

Mamma saka – pašai bijis ļoti grūti nosēdēt uz vietas, kad visi skrējuši Hugo meklēt, bet tieši viņai vajadzējis palikt kempingā un nepārtraukti runāt ar cilvēkiem – sniegt dēla aprakstu, kā arī informēt par apkārtnes īpatnībām, jo Ilvija šeit izaugusi un faktiski uzskata sevi par vietējo.

Meklēšanā tika iesaistīti arī visi apkārtnes policisti, un, lai arī noguruši, šodien likumsargi izsaka pateicību visiem, kuri piedalījās meklēšanā. Policisti ir gandarīti par sabiedrības saliedētību, un šajā gadījumā, visticamāk, netiks pat uzsākta nekāda lietvedība. Vēl jo vairāk tāpēc, ka Hugo bija atstāts vecākā brāļa uzraudzībā.

Arī vietējie pašvaldības policisti atzīst, ka šādi gadījumi jau pieredzēti un, par laimi, vienmēr bērni atrasti. Likumsargi nenosoda vecākus, kuri vasarā savām atvasēm, it sevišķi tādās atpūtas vietās kā kempingi, dod nedaudz lielāku rīcības brīvību nekā parasti, tomēr aicina ik pa laiciņam uzmest aci bērnu aktivitātēm un, ja rodas kaut nelielas aizdomas, ka bērns varētu būt pazudis, lūdz ziņot par to nekavējoties. Jo ātrāk tiks uzsākta meklēšana, jo vieglāk pazudušo būs atrast. Šajā gadījumā mazais Hugo bija paspējis aiziet 3,5 kilometrus tālu.

Video