Vispieprasītākās profesijas: juristi, IT speciālisti, ārsti un medmāsas

Komentāri
Vispieprasītākās profesijas: juristi, IT speciālisti, ārsti un medmāsas
FOTO: Flickr

Vispieprasītākās profesijas izstādes Skola 2015 laikā bijuši juristi, IT speciālisti, ārsti un medmāsas  – noskaidrots spēles veidā apkopojot informāciju no izstādes apmeklētājiem.

Vispieprasītākā profesija spēles dalībnieku vidū izrādījies jurists. 22 jeb 10% no visiem spēlētājiem vēlējās apgūt tieši šo profesiju. Otro vietu pa 18 balsīm katram dala IT jomas speciālisti un ārsti. Medmāsas profesiju vēlējušies apgūt 17 cilvēki, bet pavāra un ekonomista profesiju – pa 16 dalībniekiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Neraugoties uz saspringto situāciju izglītības jomā un skolotāja nebūt ne vieglo darbu, pedagoga izglītību vēlējušies apgūt 11 cilvēki. Starp pieprasītākajam profesijām bijuši arī vadītāji, vizāžisti, filologi, loģistikas speciālisti un būvinženieri. Arī stilisti, dizaineri, kultūras darbinieki un fizioterapeiti ir jaunās paaudzes izvēle.

Pa dažām balsīm saņēmuši policisti un karavīri, aktrises, mehāniķi, treneri, kosmetologi, zobu tehniķi, vetārsti, ķīmiķi, farmaceiti un tūrisma speciālisti. Vismazākā interese spēles dalībniekiem bijusi par finansista, komunikācijas speciālista un grāmatveža profesiju.

Lai piedalītos spēlē, dalībniekiem jāatrod izstāžu zālē bija trīs mācību iestādēs, kurās iespējams apgūt izvēlēto profesiju. Neskaidras izvēles gadījumā kā špikeris kalpoja Latvijas Darba devēju konfederācijas izstrādātais darba devēju pieprasītāko profesiju saraksts pa tautsaimniecības nozarēm.

Izglītības un zinātnes ministrija izstādes laikā rīkoja telpu orientēšanās sacensības Zini, ko tu mācies!. Spēlē piedalījās 225 dalībnieki. Spēles mērķis bija veicināt skolēnos vēlmi izglītoties Latvijā, izpratni par darba tirgū pieprasītākajām profesijām un radīt priekšstatu par iespējām tās apgūt.

Lasi vēl