Komentāri
Vispieprasītākās profesijas: juristi, IT speciālisti, ārsti un medmāsas
FOTO: Flickr

Vispieprasītākās profesijas izstādes Skola 2015 laikā bijuši juristi, IT speciālisti, ārsti un medmāsas  – noskaidrots spēles veidā apkopojot informāciju no izstādes apmeklētājiem.

Vispieprasītākā profesija spēles dalībnieku vidū izrādījies jurists. 22 jeb 10% no visiem spēlētājiem vēlējās apgūt tieši šo profesiju. Otro vietu pa 18 balsīm katram dala IT jomas speciālisti un ārsti. Medmāsas profesiju vēlējušies apgūt 17 cilvēki, bet pavāra un ekonomista profesiju – pa 16 dalībniekiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Neraugoties uz saspringto situāciju izglītības jomā un skolotāja nebūt ne vieglo darbu, pedagoga izglītību vēlējušies apgūt 11 cilvēki. Starp pieprasītākajam profesijām bijuši arī vadītāji, vizāžisti, filologi, loģistikas speciālisti un būvinženieri. Arī stilisti, dizaineri, kultūras darbinieki un fizioterapeiti ir jaunās paaudzes izvēle.

Pa dažām balsīm saņēmuši policisti un karavīri, aktrises, mehāniķi, treneri, kosmetologi, zobu tehniķi, vetārsti, ķīmiķi, farmaceiti un tūrisma speciālisti. Vismazākā interese spēles dalībniekiem bijusi par finansista, komunikācijas speciālista un grāmatveža profesiju.

Lai piedalītos spēlē, dalībniekiem jāatrod izstāžu zālē bija trīs mācību iestādēs, kurās iespējams apgūt izvēlēto profesiju. Neskaidras izvēles gadījumā kā špikeris kalpoja Latvijas Darba devēju konfederācijas izstrādātais darba devēju pieprasītāko profesiju saraksts pa tautsaimniecības nozarēm.

Izglītības un zinātnes ministrija izstādes laikā rīkoja telpu orientēšanās sacensības Zini, ko tu mācies!. Spēlē piedalījās 225 dalībnieki. Spēles mērķis bija veicināt skolēnos vēlmi izglītoties Latvijā, izpratni par darba tirgū pieprasītākajām profesijām un radīt priekšstatu par iespējām tās apgūt.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl