Komentāri

Vismazāk par atgriešanos Latvijā šobrīd domā pensijas vecuma cilvēki, kā arī tie, kuri ieguvuši augstāko izglītību, tostarp doktora grādu. Lai veicinātu atgriešanos Latvijā, vairākus gadus darbojas tā sauktais reemigrācijas plāns, un šogad tā izpildei atvēlēti vairāk nekā 600 tūkstoši eiro.

Trešdien, 9. martā, apspriežot šī plāna realizācijas gaitu, par pozitīvajām lietām nosaukta dažādu kultūras aktivitāšu organizēšana, lai aizbraukušie nezaudētu saikni ar Latviju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr kritika veltīta informācijas iegūšanai. Tā esot pārāk sadrumstalota un kopainu vienā vietā nemaz nevar iegūt. Turklāt šī ir problēma ne tikai reemigrantiem, bet arī ASV un Kanādā dzimušajiem tautiešiem.

Ieva Birka, LU Diasporas pētījumu centra pētniece:

Lai gan manā pētījumā 57 cilvēki teica, ka viņi ir gatavi pārcelties uz Latviju, tad tik un tā redzams, ka trūkst informācijas, kur Latvijā meklēt darbu, kur meklēt informāciju par mājokļiem utt. Labā ziņa gan ir tā, kas tie, kas šeit jau dzīvo, bija gatavi palīdzēt ar informāciju.

Reemigrācijas atbalsta pasākumu plānā viens no punktiem bija  “vienas pieturas aģentūra”. Taču tā joprojām nav izveidota.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl