Vismaz 500 VID darbinieku līdz nākamā gada vidum tiks atbrīvoti, apliecina Pelēkā

6 komentāri
Vismaz 500 VID darbinieku līdz nākamā gada vidum tiks atbrīvoti, apliecina Pelēkā

Līdz nākamā gada vidum darbu Valsts ieņēmumu dienestā (VID) zaudēs vismaz 500 darbinieku, tā intervijā 900 sekundēm apliecināja ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā.

Kopš jūnija beigām VID tiek meklēts vadītājs, bet visu šo laiku ģenerāldirektora pienākumus pilda Pelēkā. Politiķi dažādos veidos mēģinājuši atrast vadītāju, tāpat daudz tiek runāts par dienesta reformu un algu paaugstināšanu, kā arī par iekšējo korupciju.

Sarunā ar 900 sekundēm Pelēkā norāda, ka VID sākuši apzināt amatus, kuros tiks paaugstinātas algas. Komentējot ieilgušo vadītāja izvēles procesu, viņa norāda, ka galvenie iemesli, kāpēc grūti atrast VID vadītāju, ir plašais darbības lauks, proti, personai jāpārzina daudzas jomas.

Lai rastu līdzekļus algu palielināšanai, dienestā būs jāveic štatu samazināšana, un šobrīd VID ir apzinājis jomas, kuras tā varētu skart. Janvāris tik lielai darbinieku atlaišanai būtu pārāk agrs termiņš, taču Pelēkā apliecina, ka līdz nākamā gada vidum vismaz 500 darbiniekiem ir plānots uzteikt darbu.

Video

6 komentāri