Vismaz 4000 kilometrus mērojušais arktiskais valzirgs Vallijs ieradies Islandē

0 Komentāru
Vismaz 4000 kilometrus mērojušais arktiskais valzirgs Vallijs ieradies Islandē
SWNS/SCANPIX

Ipriekš Īrijā, Francijā, Spānijā un Apvienotajā Karalistē manītais valzirgs Vallijs ir ieradies Islandē, paziņojuši jūras eksperti.

800 kilogramus smagais Arktiskais valzirgs, kas pazīstams kā Vallijs, nebija redzēts vairāk kā trīs nedēļas, un novērotāji teica, ka viņi “sāk zaudēt cerību” viņu kādreiz atkal redzēt.

Tomēr Īrijas roņu glābšanas grupa [no angļu val. “Seal Rescue Ireland”] pavēstījusi, ka viņš svētdien, 19. septembrī, atkal redzēts Islandē. Dziļo ūdeņu iemītnieks tika identificēts pēc rētām tā abu priekšējo pleznu priekšpusē.

Tika uzskatīts, ka klejojošais valzirgs pirms Īrijas sasniegšanas ir mērojis apmēram 4000 kilometru. Jaunais novērojums Islandē nozīmē, ka viņš ir veicis vairāk nekā 900 kilometru kopš tā pēdējās zināmās atrašanās vietas Korkā.

Valzirgs, kurš, domājams, ir aptuveni četrus gadus vecs, pirmo reizi sastapts Īrijā, kad viņš martā tika pamanīts Kerijas grāfistē. Tāpat viņš manīts peldam gar Rietumeiropas piekrasti, Spāniju, manīts arī Tenbijā Velsā, Kornvolas un Sili salā.

Jūras iemītniekam pat ir izgatavots īpaši izveidots pontons, lai samazinātu zaudējumus, ko viņš nodarījis, kāpjot atpūsties laivās.

Īrijas roņu glābšanas grupa sacīja, ka ir “sajūsmā” par redzēto pēc tam, kad “sāka zaudēt cerību kādreiz atkal redzēt klaiņojošo valzirgu”. Valzirgs joprojām esot ne tikai dzīvs un vesels, bet arī ir ceļā uz mājām Arktikā.

0 Komentāru