Komentāri
Vislielākie elektrotīkla bojājumi izraisīti Zemgalē un Vidzemē; “Sadales tīkls” strādā pie seku likvidēšanas
Foto: Pixabay.com

Šorīt, 2. augustā, pērkona negaiss, kas Latvijas teritoriju šķērso ar spēcīgām lietusgāzēm un vēja brāzmām, vislielākos elektrotīkla bojājumus izraisījis Zemgalē un Vidzemē, informē AS “Sadales tīkls”.

Elektrotīkla bojājumi pārsvarā ir lokāla rakstura, kurus izraisīja zibens ar spēcīgām vēja brāzmām, iesperot elektroiekārtās un elektrolīniju balstos, kā arī vietām gaisvadu elektrolīnijās ir iegāzti koki, kuri pārrāva elektrolīniju vadus.

AS “Sadales tīkls” aicina iedzīvotājus ievērot elektrodrošības noteikumus – būt uzmanīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā un ievērot elektroierīču drošas lietošanas noteikumus, un par bīstamām situācijām elektrotīkla tuvumā zvanīt uz AS ”Sadales tīkls” diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404.

Šorīt ap plkst. 7.00 lielākie elektroapgādes traucējumi ir aptuveni 2 000 klientu Cēsu novadā, 1 800 klientu Balvu novadā, Baldones novadā – 1700 klientiem, Priekuļu novadā – 1 600 klientiem, Rugāju novadā – 745 klientiem, Krimuldas novadā – 650 klientiem, Garkalnes novadā – 460 klientiem.

Lai pēc iespējas ātrāk lokalizētu un novērstu negaisa radītos postījumus, AS ”Sadales tīkls” veic bojāto posmu lokalizēšanu un pārslēgumus elektrotīklā. Šodien dienas laikā situācija elektroapgādē būs mainīga, jo, lai novērstu reģistrētos elektrotīkla bojājumus, brigādēm nākas atslēgt papildus elektrolīniju posmus. Tiklīdz kāds no vidējā sprieguma elektrotīkla bojājumiem tiks novērsts, elektroapgāde tiks atjaunota plašākam klientu lokam.

Jau vakar AS ”Sadales tīkls” strādāja pastiprinātā režīmā, mobilizējot speciālās tehnikas vienības, pārbaudot elektromontieru brigāžu aprīkojumu un piesaistot papildus elektromontieru brigādes, kas iesaistīsies negaisa izraisīto bojājumu novēršanā.

AS ”Sadales tīkls” brīdina, ka negaisa un spēcīga vēja laikā var lūzt koki un to zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas apdraud iedzīvotāju drošību un dzīvību. Ik gadu tiek konstatēti gadījumi, kad negaisa laikā ar vienu zibens spērienu tiek bojāti vairāku desmitu metru gari elektrolīniju posmi, nolaužot balstus un saraujot elektrības vadus. Uzņēmums aicina netuvoties gaisvadu elektrolīnijām, ja to vados ir iekārušies koki vai zari, vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt dzīvību. Iedzīvotājiem konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju tuvumā, lūgums rīkoties atbildīgi un nekavējoties ziņot, zvanot uz bezmaksas AS ”Sadales tīkls” diennakts bojājumu pieteikšanas tālruni 8404.

AS ”Sadales tīkls” atgādina, ka iedzīvotāji par reģistrēto elektrotīkla bojājumu un plānoto elektroenerģijas piegādes atjaunošanas laiku, tiek informēti ar īsziņas vai e-pasta palīdzību, tādējādi klientam pašam vairs nav jāsazinās ar AS ”Sadales tīkls”, lai pieteiktu bojājumu. Operatīvie paziņojumi par elektroapgādes traucējumiem īsziņas veidā vai e-pasta vēstulē tiek sūtīti uz uzņēmuma datubāzē reģistrēto lietotāju kontaktinformāciju.

Lasi vēl