”Visiem šajā pasaulē ir iespēja” – iedvesmojošs stāsts par puisi, kurš glābj patversmes dzīvniekus

5 komentāri
”Visiem šajā pasaulē ir iespēja” – iedvesmojošs stāsts par puisi, kurš glābj patversmes dzīvniekus

Dzīvnieku patversmēs mīt simtiem pamestu, nevienam nevajadzīgu suņu un kaķu. Katram dzīvniekam ir savs stāsts, bet viņus visus vieno ilgas pēc cilvēku mīlestības. “900 sekundes” tikās ar cilvēku, kurš dzīvnieku patversmē ieguvis sev divus jaunus labākos draugus un ģimenes locekļus.

“Vienā brīdī mēs sapratām, ka šim sunim var redzēt, ka tu brauc no tās pastaigas un kā viņa raudāja, kā viņa skrāpējās, un Tu saproti un redzi viņas acīs tās bēdas. Tās sajūtas, ko dod suns, kuram iepriekš nav bijusi laime dzīvē, tās ir nereālas sajūtas,” stāsta patversmes dzīvnieku atbalstītājs Mārtiņš Kapzems.

Pusotru gadu vecā suņu meitene Vaipera ir Mārtiņa ģimenes loceklis jau vairāk nekā pusgadu. Vaipera tika atrasta uz ielas un nogādāta dzīvnieku patversmē ”Ulubele”. Arī pirmā pieredze ar cilvēkiem, kuri viņu adoptēja, nebija veiksmīga.

“Viņa tika atrasta uz ielas, viņai bija septiņi mēnesīši. Viņa dzīvojās pa patversmi, un viens pārītis viņu paņēma, un pēc mēneša suns tika atvests atpakaļ. Pateica neciešams, briesmīgs suns. Mēs tiešām kādus divus mēnešus staigājām un braucām, un viņa katru reizi sevi pierādīja, cik viņa ir sirsnīga,” saka Mārtiņš.

Ar Vaiperas adopciju Mārtiņa labie darbi nebeidzas. Viņš ieguvis vēl vienu labāko draugu – četrus mēnešus veco Džīnu Džeinu.

Džīnai Džeinai ir trauma, un Mārtiņš stāsta, – kad pirmo reizi šo kucēnu ieraudzījis, viņa nav varējusi nedz paiet, nedz arī nostāties uz četrām kājām. Iepriekš vetārsti teikuši, ka Džeinai nav izredzes. Nav jēgas cīnīties, un suns ir jāiemidzina. Tomēr Mārtiņam ir cits uzskats.

“Citi ārsti teica: ko tu tur ar to suni ņemies, to suni vienkārši jāiemidzina un viss, ko tu tur mocīsies, vest kaut kur uz fizioterapijām, kādas fizioterapijas… Žēl, ka cilvēki tā domā, jo man liekas, ka, esot vetārstam, tev ir jābūt tādam pašam glābējam. Vai tad cilvēciņam, ja salauza kāju, teiksi: šito iemidzinām? Nu, ne taču,” norāda Mārtiņš.

Tagad katru nedēļu Džeina tiek vesta uz rehabilitāciju Talsos, un viņas veselība patiešām uzlabojas. “Taisa akupunktūras, dur ar adatiņām, tur tie nerviņi, es jau baigais ārsts gan neesmu, bet viņi dur iekšā tās adatiņas, un tad viņa sāk just. Sākumā viņa vispār nejuta kājas un aizmuguri līdz pusei, tagad jau sāk vairāk just un sāk astes galu sajust, un progress ir,” stāsta dzīvnieku draugs. Mārtiņš ir apņēmīgs un saka – ”Visiem šajā pasaulē ir iespēja un es viņu dabūšu uz kājām.”

“Ir iespēja arī šeit mums to realizēt, ka šitā beibe tiks “uzlikta” uz kājām, un es zinu. Viņai jau sejā ir tāda dzirksts. Viņa nav tāda nošļukusi, ka tagad viss, kājas nedarbojas, tagad dzīves beigas. Vai tad cilvēkam, ja kājas nedarbojas, ir dzīves beigas? Nē! Paskaties paraolimpieši, un tas pats arī dzīvnieciņiem. Tas skatiens, tā mīlestība, kas nāk no viņiem ārā, ir vienkārši neizmērojama.

Džeinai līdz tam, lai varētu skriet un spēlēties kā citi suņi, vēl priekšā garš atveseļošanās periods. Džeinas glābējs aicina ikvienu, kuram ir iespēja palīdzēt, lai suņu meitene un arī citi patversmes iemītnieki varētu dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

“Jebkurš skatītājs, kurš tagad redz šo sižetu, var uz “Ulubeli” piezvanīt vai atbraukt – dzirdēju Mārtiņš tur runāja, “900 sekundēs” stāstīja, ka ir nenormāli foršs suns, kuram vajag palīdzēt. Man mājās ir kaut kāds piepūšamais baseiniņš – ved šurp, super. Peldēšanas lieta ir atrisināta, šī problēma,” stāsta Mārtiņš.

Mārtiņš aicina sabiedrību aizdomāties par to, ka dzīvnieki nav sliktāki par cilvēkiem, un mēs katrs varam izdarīt kādu labu darbu, lai šo pasauli padarītu kaut nedaudz labāku.

“Mēs dzīvojam uz planētas zeme, un nav tā, ka šī ir cilvēku planēta, tā ka mēs esam te vienīgie. Vajag respektēt visus dzīvniekus. Viņi arī ir iemītnieki tādi paši kā mēs, un zini, ja mēs viņus bendēsim nost vienā brīdī, mēs paši sevi nobendēsim. Un tas, ko es gribētu ieteikt – šodien ir dzīvnieku aizstāvības diena, bet, ja tu to nevari izdarīt šodien, paņem aizbrauc rīt uz to patversmi un padomā, kā tu vari palīdzēt.”

TOP komentāri

 • laura
  +13 +12 -1

  laura

  Cik labi, ka ir tādi cilvēki! Izturību puisim! Bet vetārsti, kuri iemidzina dzīvniekus, paši jāiemidzina. Un jāmaina profesijas nosaukums. Nevis vetĀRSTS, bet KĀVĒJS.
 • Dainuvīte
  +3 +2 -1

  Dainuvīte

  Ja vien vīsiem cilvēkiem būtu sirds-mēs dzīvotu brīnišķīgā pasaulē! Lepojamies ar tevi.
 • Kintija Gubāte
  +2 +2 0

  Kintija Gubāte

  Kaut mēs spētu kā viņai palīdzēt?! Būs iespēja - tā uzreiz! Viņa ir burvīga, mīļa un īpaša! 😍 No sirds novēlu pilnīgu atveseļošanos. Mārtiņ, lai izdodas. Džīnai Tevi ir sūtījis pats Dievs! 👼

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl