Visiem īres līgumiem būtu jābūt Zemesgrāmatā – EM virza jaunu likumprojektu

4 komentāri

Top jauns regulējums dzīvojamo telpu īrei. Ar jauno likumprojektu cer iekustināt īres tirgus attīstību Latvijā un sekmēt jaunu daudzdzīvokļu namu celtniecību.

Ekonomikas ministrija jaunajā likumprojektā būtiski mainījusi līdzšinējo strīdus izskatīšanas kārtību starp izīrētāju un īrnieku. Līdz šim tā bija sarežģīta un varēja ieilgt uz vairākiem gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr dzīvokļu īpašniekiem pašiem bija jāmaksā komunālos maksājumus, ciešot zaudējumus, kā arī ilgstoši jāgaida uz tiesas sprieduma izpildi, ja negodprātīgie īrnieki bija saņēmuši, piemēram, maznodrošinātā statusu.

Mārtiņš Auders
EM Mājokļu politikas departamenta direktors

Ja šobrīd visi strīdi ir jāskata prasības kārtībā tiesā, tad mums ir paredzēta saistību bezstrīdus izpildīšana. Tas nozīmē, ka nav ilgstoša tiesvedība.

Pamatā investorus varētu interesēt divi gadījumi – īres līgums ir beidzies un īrnieks atsakās atstāt to izīrēto telpu. Otrā lieta ir par īrnieka parādiem par īri.

TOP komentāri

 • Linda Upmale
  +3 +3 0

  Linda Upmale

  Nākamais likums būs, ka vienai personai var būt viens īpašums. Pārējo konfiscēt par labu valstij!
 • Kas?!
  +1 +1 0

  Kas?!

  Ja protams - kamer valsts nevar nokert miljonu nodoklu nemaksatajus - keramies klat dzivoklu ipasniekiem...laiksm grib vel pedejos Latvija palikusos ekonomiski aktivos cilvekus aizdzit...malaci...malaci cepuri nost...
 • Aivar AiNevars

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl