6 komentāri

Visiem pieaugušajiem patvēruma meklētājiem, kas piektdien vēlu vakarā ieradās Latvijā no Grieķijas, ir profesionālās izglītības, tāpat visi ir gatavi mācīties latviešu valodu un integrēties sabiedrībā,  stāstīja Iekšlietu ministrijas Valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.

Aizvakar ar patvēruma meklētājiem notika noslēdzošā intervija, kad viņiem tika jautāts, vai viņi piekrīt pārvietošanai uz Latviju. Cilvēki esot piekrituši. Tad arī notikušas nepieciešamās darbības, lai nogādātu šīs divas ģimenes Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viens no ģimenes pieaugušajiem runā brīvi angļu valodā, tāpat visiem pieaugušajiem ir profesionālās izglītības – vīriešu profesijas ir drēbnieks, dizaineris, kā arī viesnīcas menedžmenta biznesa strādājošs.

Savukārt vienas no sieviešu profesijām ir  friziere, bet otra ir medmāsa.

“Cilvēki ir izteikuši vēlmi apmesties Latvijā un aktīvi mācīties latviešu valodu,” preses konferencē stāstīja Iekšlietu ministrijas Valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.

Latvijā ieradušās pirmās bēgļu ģimenes no Sīrijas un Eritrejas

Vēlā piektdienas, 5. februāra, vakarā no Grieķijas Latvijā nogādāti pirmie patvēruma meklētāji – kopumā Latvijā pārvietotas sešas personas, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība saskaņā ar Eiropas Savienības pārvietošanas programmu, informējusi Iekšlietu ministrija.

Latviju ir ieradušās divas ģimenes – no Sīrijas un Eritrejas. Tajā skaitā Latvijā pārvietoti arī divi pirmskolas vecuma bērni.

Patvēruma meklētāji nogādāti izmitināšanas centrā Muceniekos. Pēc garā ceļa un nepieciešamo formalitāšu nokārtošanas, ģimenēm nedēļas nogalē plānota atpūta. Abas ģimenes lūgušas respektēt viņu privātumu.

Foto – preses konference, kurā informē par patvēruma meklētājiem, kas ieradušies Latvijā

Mucenieku iedzīvotāji protestē pret ”nelegāļu cietumu”

Mucenieku iedzīvotāji uzsākuši cīņu, lai nepieļautu slēgta tipa nelegālo imigrantu centra būvniecību ciematā. Sašutumu pilnās vēstules augstākajām amatpersonām nav devušas rezultātus. Tagad iedzīvotāji cer uz sabiedrisko apspriešanu.

Skaties arī video par šo tēmu!

TOP komentāri

 • Linda
  +3 +3 0

  Linda

  Cik dzive noverots,tad vardi no darbiem vienmer kardinali atskiras.....
 • Kents
  +3 +3 0

  Kents

  Jūs tiešām ticat, ka šie cilvēki - "vīriešu profesijas ir drēbnieks, dizaineris, kā arī viesnīcas menedžmenta biznesa strādājošs.
  Savukārt vienas no sieviešu profesijām ir friziere, bet otra ir medmāsa." strādās pie mums par minimālo algu laukos Latgalē?!
 • Normunds Vīrs
  +1 +1 0

  Normunds Vīrs

  Godmanis ar daudz ko stāstīja, BET ko darīja tas jau ir cits stāsts. Tas viņiem ģimeniski profesionāli mācīts - pūst pīlītes.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl