Visi pret Covid-19 Latvijā vakcinētie piedalīsies dāsnajās naudas balvu izlozēs

87 komentāri

Jaunā vakcinācijas reklāmas kampaņa iekļaus arī pašu “sulīgāko” jauninājumu – naudas balvu izlozes, kurās piedalīsies visi vakcinētie, nevis tikai tie, kuri potēties dosies tagad, vēsta TV3 Ziņas.

Prezentējot savu redzējumu pārējiem ministriem, Daniels Pavļuts (AP) 6. jūlijā izklāstīja iecerēto izložu konceptu. Proti, viss paredzēts labākajās televīzijas šovu tradīcijās, lai sasniegtu pēc iespējas plašāku sabiedrības ievērību.

Katru nedēļu pieci laimīgie – pa vienam no katra Latvijas reģiona – nonāks televīzijas studijā un pie kamerām vilks naudas balvu lozes. Papildus ik nedēļu izspēlēs vēl 100 balvas, katru 100 eiro vērtībā, kā arī biļetes uz izklaides pasākumiem. Vēl klāt noteiks arī mēneša uzvarētāju ar lielāku naudas balvu, bet kulmināciju naudas lietus noslēgs uz valsts svētkiem novembrī, kad televīzijas šovā kāds laimīgais izvilks 100 000 eiro lielo lozi.

Tiem, kuri vecāki par 60 gadiem, iespēja laimēt vēl atsevišķā izlozē – katru nedēļu pieciem dāvinās veselības apdrošināšanas polises 1000 eiro vērtībā.

Šāds dāsnums ir daļēji izmisuma dzīts. Veselības ministrs neslēpj, ka cerība ir ar naudas balvām vakcinācijai par labu nosliekt tos, kuri vēl minstinās.

“Pasvītrošu un atkārtošu, cik vien vajadzēs, lai nerastos pārpratumi, kas jau vakar sāka parādīties sociālajos tīklos. Izlozē piedalīsies visi! Visi, kas būs vakcinēti izlozes brīdī, lai kurā nedēļā vai mēnesī konkrētā izloze iekristu, gan tie, kas ir sākuši vakcinēties,” uzsver veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Ministri diskusijas par izlozēm 6. jūlijā neizvērsa, konceptuāli atbalstot jebkurus centienus, kā veicināt vakcinācijas aptveri Latvijā.

“Man ir tikai viens jautājums. Kāds laiks nepieciešams, lai sagatavotu normatīvos aktus, lai mēs šo varam iekustināt? Jo ātrāk, jo labāk,” lakoniski vaicāja premjers Krišjānis Kariņš (JV).

“Ja valdība šodien lemj, ka mēs šo ceļu ejam, mums vajadzīgs kopdarbs ar Finanšu ministriju (FM). Es ceru, ka tas ir nedēļas vai divu kopdarbs, lai varam tālāk uzticēt Saeimai jautājuma izskatīšanu,” tā veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Valdības mērķis ir panākt, lai cilvēki vakcinēšanos neatliek uz rudeni, kad neizbēgami prognozēts koronavīrusa delta celma uzliesmojums Latvijā. Tāpēc sauklis ir – jo ātrāk būsi saņēmis savu poti, jo vairāk izlozēs pagūsi piedalīties.

Paredzēts, ka izlozes sāksies jau no augusta.

87 komentāri