Visi negodīgie VID darbinieki tiks atlaisti un saņems pelnītu sodu, sola ministre

7 komentāri
Visi negodīgie VID darbinieki tiks atlaisti un saņems pelnītu sodu, sola ministre
F64

Visi negodprātīgie VID darbinieki tiks atlaisti un sodīti, tā apliecināja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola pēc tam, ka publiskajā telpā izskanēja informācija, ka negodīgos darbiniekus pārcels uz citām iestādēm, kas nav saistītas finanšu dienestiem. Līdz 1. maijam VID priekšniecei ir uzdots sakārtot savas iestādes darbu.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola ir noteikusi konkrētu termiņu – līdz 1. maijam Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektorei Inārai Pētersonei ir jānodrošina, ka visi darbinieki, uz kuriem kritusi aizdomu ēna, vairs nestrādātu ne ieņēmumu dienestā, ne citās valsts iestādēs. Pašlaik gan netiek atklāti nedz negodīgo personu vārdi, nedz viņu skaits.

Pēc visiem skandāliem paredzēts VID ieviest arī regulāru darbinieku rotāciju. Kā skaidroja ministre, tā būs kā preventīva funkcija, lai nodrošinātos pret koruptīvām saitēm, kas var izveidoties starp ilggadējiem darbiniekiem un noziedzīgo pasauli.

Tāpat VID vadītājai Pētersonei “jāstāda priekšā” arī reformas, kā tiks stiprināta dienesta iekšējā drošība, kā arī priekšlikumi, kā motivēt godīgos darbiniekus un palielināt viņiem atalgojumu.

Tikmēr konkrētāka rīcība no Ministru prezidenta Māra Kučinska puses tiek solīta desmit dienu laikā. Tāpat tiek akcentēts, ka šīs reformas neskars tikai VID struktūrvienības, bet ka tā ir cīņa pret negodprātību valsts pārvaldē kopumā.

Video

TOP komentāri

 • Haralds Elceris
  +6 +6 0

  Haralds Elceris

  es tepat in†ernā†ā lasīju, ka viņus pa paradumam vro†ēs uz citām siltām vir†ām!
 • Anita
  +5 +5 0

  Anita

  Saņems sodu ! -rotēs, tiks atlaisti,pakratīs brīdinājuma ''pirkstu'',liks cietumā...Pirmām kārtām ,lai atdod valstij ''kukuļus'' ar visu PVN, tad ar trūkstošie % valsts kasē būs vietā!!!
 • čiks

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl