Visi glābējsilītēs atstātie bēbji jau aug audžuģimenēs

0 Komentāru
Visi glābējsilītēs atstātie bēbji jau aug audžuģimenēs
Foto: Adrian Dreßler /Flickr

”Atskan skaņu signāls, un medicīnas personāls paņem mazuli, apskata, veic nepieciešamos izmeklējumus. Pēc tam bērniņš atrodas bērnu slimnīcā līdz brīdim, kamēr attiecīgās institūcijas ir izvēlējušās iespējamo ģimeni, kura varētu šo bērnu adoptēt,” par to, kas notiek ar bērniņu pēc tam, kad māte viņu atstājusi glābējsilītē, stāsta Romēna Namniece Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve.

Atstājot mazuli glābējsilītē, tā bioloģiskie vecāki apliecina, ka no bērniņa atsakās. Slimnīcas teritorijā bērniņam tiek dots vārds un uzvārds. Ir izstrādāta vienota kārtība, kā medicīnas personālam jārīkojas situācijās, kad glābējsilītē tiek ielikts mazulis.

Slimnīcā mazais parasti uzturas desmit dienas, kamēr bāriņtiesa atrod viņam audžuvecākus.

Kopumā, pateicoties glābējsilītēm, līdz šim ir izdevies izglābt 28 mazuļus. Lai gan uzstādot šīs glābējsilītes, bija cerība, ka to gultiņa vienmēr būs tukša, piecu gadu laikā 21 bērniņš tika atstāts Rīgā, bet vēl septiņi bēbji – Latvijas reģionos.

Patlaban visi 28 bērni atrodas Latvijas adoptētāju ģimenēs.

Rīgā vāks ziedojumus, lai nomainītu bērnu slimnīcas teritorijā pirms pieciem gadiem iekārtoto pirmo glābējsilīti. Šī glābējsilīte iegādāta Vācijā, kur tās tiek iekārtotas iekštelpās. Tāpēc iekārta nav īsti piemērota Latvijas apstākļiem un ir jānomaina. Patlaban piecu darbības gadu laikā iekārta ir nolietojusies, turklāt tā nav domāta laikapstākļiem, kas zemāki par nulli. To tiek plānots nomainīt pret Latvijā ražoto sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes ekspertiem izstrādāto iekārtu.

Glābējsilītes nomaiņai nepieciešami pieci tūkstoši eiro. Pašlaik saņemts ziedojums tūkstoš eiro apmērā no Rīgas glābējsilītes mecenāta. Naudu var pārskaitīt Bērnu fonda kontā.

Plašāk – skaties sižetā!

0 Komentāru