Visi glābējsilītēs atstātie bēbji jau aug audžuģimenēs

Komentāri

”Atskan skaņu signāls, un medicīnas personāls paņem mazuli, apskata, veic nepieciešamos izmeklējumus. Pēc tam bērniņš atrodas bērnu slimnīcā līdz brīdim, kamēr attiecīgās institūcijas ir izvēlējušās iespējamo ģimeni, kura varētu šo bērnu adoptēt,” par to, kas notiek ar bērniņu pēc tam, kad māte viņu atstājusi glābējsilītē, stāsta Romēna Namniece Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve.

Atstājot mazuli glābējsilītē, tā bioloģiskie vecāki apliecina, ka no bērniņa atsakās. Slimnīcas teritorijā bērniņam tiek dots vārds un uzvārds. Ir izstrādāta vienota kārtība, kā medicīnas personālam jārīkojas situācijās, kad glābējsilītē tiek ielikts mazulis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Slimnīcā mazais parasti uzturas desmit dienas, kamēr bāriņtiesa atrod viņam audžuvecākus.

Kopumā, pateicoties glābējsilītēm, līdz šim ir izdevies izglābt 28 mazuļus. Lai gan uzstādot šīs glābējsilītes, bija cerība, ka to gultiņa vienmēr būs tukša, piecu gadu laikā 21 bērniņš tika atstāts Rīgā, bet vēl septiņi bēbji – Latvijas reģionos.

Patlaban visi 28 bērni atrodas Latvijas adoptētāju ģimenēs.

Rīgā vāks ziedojumus, lai nomainītu bērnu slimnīcas teritorijā pirms pieciem gadiem iekārtoto pirmo glābējsilīti. Šī glābējsilīte iegādāta Vācijā, kur tās tiek iekārtotas iekštelpās. Tāpēc iekārta nav īsti piemērota Latvijas apstākļiem un ir jānomaina. Patlaban piecu darbības gadu laikā iekārta ir nolietojusies, turklāt tā nav domāta laikapstākļiem, kas zemāki par nulli. To tiek plānots nomainīt pret Latvijā ražoto sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes ekspertiem izstrādāto iekārtu.

Glābējsilītes nomaiņai nepieciešami pieci tūkstoši eiro. Pašlaik saņemts ziedojums tūkstoš eiro apmērā no Rīgas glābējsilītes mecenāta. Naudu var pārskaitīt Bērnu fonda kontā.

Plašāk – skaties sižetā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl