VISC prezentē jauno mācību saturu; galvenais mērķis būšot attīstīt skolēnu kompetences

0 Komentāru

Jaunā izglītības satura un mācību pieejas galvenais mērķis un uzdevums būs izglītot skolēnu tā, lai attīstītu pēc iespējas vairāk kompetenču.

Tā pirmdien, 25. septembrī, paziņoja Valsts izglītības satura centrs (VISC), publiskojot jaunā izglītības satura projektu un vadlīnijas. Jaunais saturs veidots tā, lai mācību materiāli nebūtu jāmaina, bet lai dažādu priekšmetu skolotāji savā starpā vairāk komunicētu un saskaņotu apgūstamo vielu, un skolēni iegūtās zināšanas spētu pielietot dažādās dzīves situācijās.

Guntars Catlaks
VISC vadītājs

Būtībā tas ir par pieejas maiņu. Par to, kā skolotāji, sadarbojoties savā starpā, plāno sasniedzamos rezultātus konkrētiem bērniem un saziņā gan ar vecākiem, gan ar pašu bērnu, veido mācību procesu nevis tā, ka bērns ir pasīvs informācijas vai uzdevumu saņēmējs un izpildītājs, […] bet, lai katrs mērķtiecīgāk un apzinīgāk ejot pa vecuma līmeņiem saprastu, kas ir tas rezultāts, uz ko es strādāju kā skolēns.

Ņemot vērā prezentēto projektu, VISC pavasarī iesniegs izskatīšanai Ministru kabinetā pirmsskolas izglītības vadlīnijas, pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības standartus, kas noteiks, kas bērniem jāiemācās, beidzot pirmsskolu, 3., 6., 9. un 12. klasi. Bet līdz 1. februārim sabiedrība kopumā un ieinteresētās organizācijas par projektu var izteikt viedokļus, komentārus, ieteikumus un kritiku. Informāciju par jauno mācību saturu var atrast mājaslapā “www.skola2030.lv.”

0 Komentāru