Komentāri
Visbiežāk deklarācijas iesniedz tie, kas naudu tērējuši ārstniecībai un izglītībai
FOTO: LETA

Šajā dienās Valsts ieņēmumu dienestam darba netrūkst – uz filiālēm nāk iedzīvotāji, kuri labprātīgi iesniedz deklarācijas par pagājušo gadu, lai saņemtu atpakaļ daļu izlietotās naudas. Visbiežāk šo pakalpojumu izmanto tie iedzīvotāji, kas iepriekšējos gados naudu tērējuši ārstniecības un izglītības tēriņiem.

Valsts ieņēmumu dienesta centrālajā ēkā dienas vidū veidojas burzma, ir nelielas rindas, tomēr darbs notiek raiti, nevienu kurnētāju nemana. Cilvēki te sanākuši, lai iesniegtu deklarācijas par pagājušo gadu. Galvenā motivācija – iespēja saņemt naudu no valsts par iepriekšējos gados izmantotajiem medicīnas pakalpojumiem, izglītības, ziedojumiem, apdrošināšanas prēmijām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

VID atgādina, ka deklarācijas var iesniegt par maksājumiem, kas veikti pēdējo divu gadu laikā. Ja summas ir latos, deklarācijā pašam nekas neesot jāpārrēķina, to izdarīs VID darbinieki. Svarīgākais – saskaitīt kopējo summu, un dokumentiem pievienot čekus, kas apliecina darījumu esamību.

Attaisnotos izdevumus nevar saņemt tie iedzīvotāji, kuri pērn nav maksājuši iedzīvotāju ienākuma nodokli, kā arī personas, kuras 2014. gadā bija tikai mikrouzņēmumu darbinieki, patentmaksas maksātāji, saimnieciskās darbības veicēji, kuri maksājuši fiksēto ienākuma nodokli, un fiziskās personas, kuras maksājušas iedzīvotāju ienākuma nodokli tikai pēc samazinātās likmes.

Lasi vēl