“Visas problēmas ar muguru aizmirsās…” Latvijā aizvien iecienītāka kļūst joga

0 Komentāru

Ceturtdien, 21. jūnijā, visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā jogas diena. Tās mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar jogas praktizēšanas pozitīvo ietekmi, kas nodrošina harmoniju un pilnību dažādās dzīves sfērās.

Latvijā jogas kustība arī vēršas plašumā.

Mēbeļu dizainere Anastasija sākusi jogot, kad parādījušās sāpes mugurā. Sākumā uz jogu gāja neregulāri, taču pēc tam saprata, ka jāiet biežāk, jo uzlabojās veselības stāvoklis.

Anastasija
jogo 4 gadus

Visas problēmas ar muguru aizmirsās. Jūtos, ka arī ķermenis palicis elastīgs, garastāvoklis arī uzlabojās.

Jogas skolotāja Anna Beilina šajā kustībā ir jau 17 gadus. Viņa ir Ajengāra jogas pasniedzēja.

Anna redz, ka jogas piekritēju viņas studijā un citviet Rīgā paliek arvien vairāk. Ja pirms pieciem gadiem bija tikai divas nodarbības nedēļā, tad pašlaik šis skaits palielinājies par sešās reizēm.  Tam ir vairāki iemesli.

Anna Beilina
jogas pasniedzēja

Cilvēki vairāk pievērš uzmanību savai veselībai, savam ķermenim un prātam. Paliek tādi apzināti. Ne tikai fiziski, bet tu arī apzinies savu prātu, uzlabojas koncentrācija.

Sertificēti jogas pasniedzēji uzskata, ka iesācējam noteikti būtu jāizmēģina vairākas jogas studijas. Tādā veidā var atrast savu, kā arī jāpievērš uzmanība tam, vai jogas skolotājs ir sertificēts. Kaut gan jogā ir saudzējoša mūsu ķermenim, tomēr arī šeit var nodarīt sev pāri, stāsta masieris Aleksejs Titovs, kurš arī brīvā laikā jogo. Pie viņa nāk pacienti, kam ir nepieciešama rehabilitācija pēc jogā iegūtām traumām.

Aleksejs Titovs
masieris

Cilvēkiem bija ceļa traumas, jo joga asociējas ar lotosa pozām. Viena sieviete gāja rehabilitācijas kursu pēc kritiena uz galvas, jo neveikli nostājās uz rokām un satraumēja kakla skriemeļus. Mugurkaula traumas arī gadās, kad cilvēks pārāk īsā laikā mēģina panākt kādus milzu rezultātus.

Jogojot, pēc speciālista teiktā, jāievēro mērenība un nav jāskatās, kādas āsanas spēj izdarīt kaimiņš uz blakus paklājiņa. Jāieklausās sevī.

0 Komentāru