Visā pasaulē šodien svin Džeza dienu; koncerti gaidāmi arī Latvijā

0 Komentāru

Otrdien, 30. aprīlī, visā pasaulē skanēs vērienīgi džeza koncerti, un arī Latvija nav izņēmums. Mūziķi aprīlī daudzviet sniedza koncertus un iepazīstināja cilvēkus ar džeza spēles niansēm un mēneša pēdējā dienā pasākumi noslēdzas ar kulmināciju – džeza dienu.

LNT raidījums “900 sekundes” ielūkojās vienā no Čaka ielas pagrabiem, kur mūziķi gatavojas džeza svētku kulminācijai – džeza dienas koncertam.

Viesmāksliniece Kristina Korbe ir džeza mūziķe no ASV. Viņa ar mūziķiem no Latvijas iepazinās Brēmenē, un tagad Kristina sniegs džeza dienas koncertu Rīgā. Viņa skaidro, ka viss šis mēnesis tika pavadīts kā džeza svētki.

“Aprīlis ir džeza mēnesis, mūziķi tiek rosināti sniegt vairāk koncertu, viesoties skolās, aicina cilvēkus vairāk ieklausīties džeza mūzikā. Visbeidzot – visi minētie pasākumi noslēdzas ar galā koncertiem visapkārt pasaulei,” stāsta Kristina.

Kristina gatavojas uzstāties kopā ar džeza apvienību no Latvijas “Jazzanatamy”.

Viņi jau otrdienas vakarā spēlēs VEF kultūras pilī. Tur būs dzirdami šīs apvienības oriģināldarbi, kas solās būt aizraujoši. Pianists Artjoms norāda, ka viņi cenšas apvienot ļoti dažādus instrumentus un mūzikas stilus.

“Ir klasiskie mūziķi, ir arī DJ, ir džeza tradīcijas un arī perkusijas, kas ir raksturīgas Latīņamerikai. Mēs mēģinām apvienot to visu kopā,” norāda “Jazzanatomy” pianists Artjoms Sarvī.

Džeza dienu UNESCO oficiāli svinamo dienu sarakstā iekļāva 2011. gadā. Savukārt Latvijā minētie svētki tiek svinēti kopš 2014. gada.

Mūziķe Evilena norāda, ka sākumā bija vajadzīgs pamatīgāks grūdiens, lai iekustinātu džeza dienas tradīciju, taču tagad jau sesto gadu Latvijā tiek svinēti brīnišķīgi svētki.

“Džezs ir brīvība, džezs ir tāda mūzika, kas ļauj mūziķim izpausties, un gribam parādīt Latvijas iedzīvotājiem, ka to džeza mūziķu ir tik daudz,” bilst “Jazzanatomy” vokāliste Evilena Protektore.

Otrdien koncerti būs vairākās vietās, Ventspilī, Rīgā un arī Vecaucē. Taču tas nav viss, džeza dienas turpinājums sekos arī vēl citās dienās šajā nedēļā.

0 Komentāru