Visā Latvijā sākusies Lielā talka; Straujuma talkos Rīgā un Siguldā, Bērziņš – Raunā

Pievienot komentāru
Visā Latvijā sākusies Lielā talka; Straujuma talkos Rīgā un Siguldā, Bērziņš – Raunā
Foto: LETA

Šodien plkst. 9.00 visā Latvijā oficiāli sākās Lielā talka – diena, kad cilvēki dodas talkā Latvijai ceļā uz tīrākās valsts titulu. Līdz pat plkst. 15.00 oficiāli un arī ilgāk neoficiāli, visā valstī cilvēki ir pulcējušies talkošanas vietās, kurās plānota gan atkritumu vākšana, gan dažādas vides labiekārtošanas aktivitātes.

Tie, kas talkot izlēmuši vien šodien, savu talkošanas vietu var izvēlēties un atrast mājaslapā www.talkas.lv sadaļā Kartes, kur apskatāmas aptuveni 1600 oficiāli reģistrētās talku vietas, ko organizē aktīvākās pašvaldības, izglītības iestādes, organizācijas, uzņēmumi, kā arī brīvprātīgie entuziasti. Šīm vietām var pievienoties ikviens gribētājs – galvenais ir piefiksēt mājas lapā norādīto talkošanas vietas atbildīgās personas telefona numuru, lai nepieciešamības gadījumā varētu ar viņu sazināties.

Lielās talkas atkritumu maisi šogad ir zilā krāsā un talcinieki tos bezmaksas var saņemt tikai un vienīgi 25. aprīlī ikvienā talkas norises vietā visā Latvijā. Atkritumu vākšana kā katru gadu notiek tikai oficiālajos maisos un nekur citur tos nav iespējams iegādāties. Savukārt par atkritumu maisu savākšanu un izvešanu ir atbildīga attiecīgā pašvaldība. Savi piepildītie maisi jāatstāj tikai reģistrētajās talkas vietās un par to nepieciešams informēt talkas atbildīgo.

Pagājušajā gadā Lielajā talkā piedalījās aptuveni 160 000 cilvēku, šogad talkas organizatori cer sasniegt 200 000 talcinieku skaitu.
Lielās talkas tradīcija sākās ar talku 2008. gada 13. septembrī, kas bija kā iedzīvotāju dāvana valstij tās 90.dzimšanas dienā. Projekta mērķis ir līdz Latvijas simtgadei 2018. gadā to padarīt par tīrāko valsti pasaulē. Pērn Lielajā talkā tika savāktas 1768 tonnas atkritumu. Lielo talku organizē biedrība Pēdas LV.

Straujuma talkos Rīgā un Siguldā, Bērziņš – Raunā

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šodien, kad visā Latvijā norisināsies Lielā talka, apkārtni sakops Rīgā un Siguldā, bet Valsts prezidents Andris Bērziņš – Raunā.

Vispirms Straujuma piedalīsies Lielās talkas pasākumā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, bet pēc tam dosies uz Siguldu, kur piedalīsies apkārtnes sakopšanā pie Siguldas bobsleja un kamaniņu trases. Kopā ar Straujumu Siguldā talkos gan trases direktors Dainis Dukurs, gan sportisti, gan Siguldas domes vadītājs Uģis Mitrevics.

Bērnu slimnīcas apkārtnē ir plānota lapu grābšana un atkritumu vākšana, informēja Straujumas preses sekretāre Aiva Rozenberga. Savukārt Siguldā par godu slavenajiem sportistiem un viņu sasniegumiem pasaulē, kā arī jaunajām sporta cerībām laukumā pie trases galvenās ieejas plānots stādīt kokus un krūmus.

Skaista un labiekārtota ainava, cerams, iedvesmos gan pašus sportistus izcilam startam, gan ikvienu, kurš apmeklēs starptautiski atzīto Siguldas trasi, pauž Straujuma. Talka pie Bērnu slimnīcas sāksies plkst.10, bet Siguldā – ap plkst.11.30.

Savukārt Valsts prezidents Andris Bērziņš šogad sakopšanas un apzaļumošanas talkas laikā ar Valsts prezidenta kancelejas darbiniekiem un viņu ģimenes locekļiem no plkst.10.45 stādīs kokus un košumkrūmus Raunas parkā pie Raunas skolas. Talka sāksies plkst.11.

Tikmēr Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) būs konferencē Igaunijā, un viņai šogad jāizlaiž piedalīšanās Lielajā talkā.
Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube, karavīri, zemessargi un jaunsargi jau tradicionāli talkos Nāves salā, turpinot labiekārtot latviešu strēlnieku piemiņas vietu. Talcinieku pārcelšana uz Nāves salu sāksies no plkst.9.30, bet talkas sākums – ap plkst.11.