Komentāri

Ja viss izdosies, līdz Latvijas simtgadei būs par vienu sakārtotu vietu vairāk. Runa ir par Alberta laukumu Vecrīgā, kam ir liela vēsturiskā nozīme, taču pašreiz tas ir nedaudz noplucis. Iedzīvināt laukumu uzņēmies Latvijas balzams, novietojot tur piemiņas zīmi par godu Rīgas Melnā balzama receptes radītājam Abrahamam Kuncem.

Iespējams, tuvākajā nākotnē šis Vecrīgas nostūris iegūs pavisam citu izskatu. Alberta laukumā plānots izvietot piemiņas vietu Rīgas melnā balzama receptes radītājam, aptiekāram Abrahamam Kuncem, bet pats laukums taps iedzīvotājiem pievilcīgāks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vieta nav izvēlēta nejauši. Pēc vēsturnieku atrastajiem materiāliem beidzot esam atraduši kvartālu, kur dzīvoja un strādāju Kunce. Šī vieta ir Alberta laukumā rajonā.

Skaties foto:

Konkursu piemiņas vietas izveidei izsludināja Latvijas balzams. Deviņu darbu konkurencē žūrijas simpātijas ieguva radošās apvienības U-R-A priekšlikums. Mākslinieki Kuncem veltīto piemiņas zīmi veidojuši simboliskā balzama pudeles formā.

Projekta īstenotāji cer, ka no skices par realitāti projekts pārtaps līdz Latvijas simtgadei. Latvijas balzams par saviem līdzekļiem izveidos piemiņas zīmi, bet laukuma izbūvē cer uz pašvaldības atbalstu. Kopējās izmaksas varētu sasniegt pusmiljonu eiro.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl