Vīrietis reibumā sētniecei Jelgavā nozog lapu pūtēju; likumsargi garnadzi notver

3 komentāri
Vīrietis reibumā sētniecei Jelgavā nozog lapu pūtēju; likumsargi garnadzi notver

Pirmdien, 26. oktobrī, Jelgavā piecdesmit gadīgs vīrietis reibumā no paša degungala sētniecei nozaga lapu pūtēju, taču likumsargi vainīgo operatīvi aizturējuši, vēsta raidījums “Degpunktā”.

Sieviete, izmantojot lapu pūtēju, cītīgi strādāja Uzvaras ielas otrā nama pagalmā Jelgavā. Lai nobirušās koku lapas ātrāk savāktu vienkopus, sieviete bija iegādājusies lapu pūtēju 200 eiro vērtībā.

Tikmēr vīrietis manāmā reibumā bija nolūkoja svešo mantu – lapu pūtēju “Echo”, līdz saņēma drosmi un teju no sievietes degungala to viņai nozaga, lai pēc tam to pārdotu tirgū.

Taču vīrieša plānus gan izjauca vietējā policijas patruļa – sieviete bija ievērojusi iespējamo vainīgo personu un nekavējoties sazinājās ar Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa likumsargiem, lai ziņotu par zādzību. Policisti uzsāka kriminālprocesu, kā arī par notikušo informēja Jelgavas pašvaldības policiju.

Neilgi pēc noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas, pateicoties Jelgavas pašvaldības policistu vērībai, vīrietis, pie kura atrada nelikumīgi piesavināto dārza tehniku, tika aizturēts Jelgavas centrā. Lai gan patruļa ātri vien noķēra vainīgo, bet ar tukšām rokām. Zaglis aparātu bija paspējis noslēpt. Zaglis aizveda likumsargus uz kādu namu Pasta ielā, kur uzkāpa uz bēniņu stāvu. Lapu pūtējs bija neskarts.

Pašvaldības policisti aizturēja iespējamo garnadzi, viņu nodeva Valsts policijai, kā arī atguva nozagto lapu pūtēju, kas tajā pašā dienā tika nodots tā likumīgajai īpašniecei.

Aizturētais, 1969. gadā dzimušais vīrietis, jau agrāk ir nonācis policijas redzeslokā par līdzīga rakstura noziegumu izdarīšanu. Policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess, kas jau nākamajā dienā tika nodots kriminālvajāšanas uzsākšanai Jelgavas prokuratūrai.

Kriminālprocess, kas tika uzsākts par zādzību nelielā apmērā, 27. oktobrī tika nodots kriminālvajāšanas uzsākšanai Jelgavas prokuratūrai. Par minētā nozieguma izdarīšanu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

3 komentāri