4 komentāri
Vīrietis bez pārtikas un naudas dodas 550 kilometru garā ceļojumā gar Baltijas jūru
Foto: Snowflake Children

Šventoji pludmalē Lietuvā sācies rīdzinieka un saskarsmes trenera Rolanda Eglīša ceļojums ar kājām gar Baltijas jūru. Ceļojumā viņam nav līdzi nedz naudas, nedz pārtikas, tikai neliela telts un nepieciešamākais apģērbs.

Ceļojums sācies sestdien, un šobrīd veiksmīgi pieveikti aptuveni 120 kilometri, bet 550 kilometru garā maršruta galamērķi iecerēts sasniegt nākamajā nedēļā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmās ceļojuma dienas Rolandam nav bijušas vieglas, jo jūras krastā plosījās spēcīgs vējš, kas apgrūtināja pārvietošanos pa pludmales smiltīm, turklāt svētdien piedzīvotas arī spēcīgas lietusgāzes. Starp Papi un Jūrmalciemu Baltijas jūras krastā “sastapts” arī aļņa skelets, taču tas nebūt nav traucējis Rolandam turpināt ceļu, katru dienu veicot aptuveni 55 kilometrus.

“Svētdien bijām nopietni uztraukušies par Rolandu, jo ilgāku laika periodu nebija iespējams ar viņu sazināties. Par laimi, viss bija kārtībā, kā noskaidrojās vēlāk – viņš bija gājis pa purvainu posmu, kur mobilajam tālrunim nebija zonas pārklājuma,” atklāj biedrības “Labās sirds kluba” aktīviste Linda Freiberga.

Otrdien Rolands iecerējis sasniegt Ventspili, kur viņam būs jāsastopas ar nopietnu šķērsli – jāpārvar Ventas ieteka jūrā. Jāpiebilst, ka Rolanda ceļojumā nevēlas novirzīties no iešanas tieši gar jūras krastu, tādēļ, lai pārvarētu upju ietekas, nāksies izmantot ūdenstransportu, ja tādu konkrētajā vietā izdosies atrast, vai pārvarēt šķērsli citā veidā.

Rolands Eglītis ikdienā strādā par saskarsmes treneri, un pirms tam ieguvis arī atbilstošu izglītību. Kā brīvprātīgais viņš konsultējis vairākas ģimenes, kurām palīdz biedrība Labās sirds klubs.

Īpašu paldies R. Eglītis saka biedrības Radi vidi pats pārstāvim Mārtiņam Mamim no Liepājas, ar kuru viņš savulaik iepazinās, piedaloties Eiropas brīvprātīgo nometnē Austrijā, un kurš ceļotāja ieceri atbalstījis no paša sākuma, tostarp palīdzot sameklēt tos cilvēkus, kuri garajā ceļā Rolandu nodrošinās ar pārtiku un naktsmītni sliktos laikapstākļos. Kopā ar Mārtiņu Rolandam palīdz arī biedrības Labās sirds aktīvisti, kuri palīdzēja ceļotājam nokļūt pārgājiena starta punktā, kā arī sniedz atbalstu pārtikas sagādei.

“Rolanda ceļojuma atbalstīšanā tiek aicināts iesaistīties ikviens, palīdzot sagādāt ceļotājam pārtiku (vēlams, bagātu ar olbaltumvielām) un ūdens krājumus. To var nodot pašam ceļotājam rokās vai arī “noslēpt” kādā no maršruta vietām, nosūtot aprakstu un/vai koordinātes biedrībai Labās sirds klubs pārstāvjiem, kuri pēc tam informāciju nodos tālāk Rolandam. Jāatzīmē, ka ceļojuma laikā, lai taupītu mobilā tālruņa enerģiju, Rolands sazinās tikai ar īsziņu palīdzību,” informē ceļotāja atbalstītāji.

Foto: Snowflake Children

Foto: Snowflake Children

TOP komentāri

 • Kolkas Dūre
  0 0 0

  Kolkas Dūre

  Gāja gar mums, Kolkā tādi nav retums. Kāda jēga rakstīt par šo pārgalvību? Kā var iet bez pārtikas un ūdens? Tādam pārgājienam nav nekāda nozīme, ja reiz viss tiek pasniegts uz paplātes, tipisks rīdzinieka izgājiens. Normāli, visu pieved un atved, pats tikai kustini kājas. Kas zin, varbūt arī naktsmājas iedod un paved kādu kilometru ar auto. Būs interesanti, ja noies šo posmu laikā un bez traumām. Pieredzējuši cilvēki saka, ka nenopietns šis čalis, nepareizu priekšstatu rada par pārgājieniem, apdraud savu veselību un motivē nepareizi rīkoties arī citus. Viens jau tāds bija, vēlāk pie ārstiem vien dzīvojās, bija sabeidzis potītes un ceļgalus.
 • kustības aizsācējs
  0 0 0

  kustības aizsācējs

  Šo kungu vajadzētu pievērst drunkwalkingam, tad nekādas olbaltumvielām bagātās pārtikas nebūtu nevienam jālūdz...
 • Dino Velvets(dinamiits)paldies

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl