Komentāri
Vīriešiem Valentīna dienā jāuzmanās no ceļu satiksmes negadījumiem, sievietēm – no traumām
Foto: LETA

Apkopojot pērn Valentīna dienā notikušos negadījumus, par kuriem pieteiktas apdrošināšanas atlīdzības, apdrošināšanas sabiedrība BTA secinājusi, ka vīrieši šajā dienā ceļu satiksmes negadījumos iekļuvuši trīs reizes vairāk nekā sievietes, savukārt sievietes trīs reizes vairāk nekā vīrieši guvušas dažādas traumas sadzīviskās situācijās.

Šādu secinājumu, apkopojot datus par apdrošināšanas atlīdzības pieteikumiem, izdarījusi apdrošināšanas sabiedrība BTA. Šajā dienā autovadītājiem īpaši jāuzmanās arī no meža dzīvniekiem, jo pērn tieši visu mīlētāju dienā biežāk nekā citās dienās notikušas sadursmes ar meža dzīvniekiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visvairāk atlīdzību pieteikumu – 53 % no visiem šajā dienā saņemtajiem atlīdzību pieteikumiem – BTA saņēmusi par ceļu satiksmes negadījumu rezultātā bojātiem transportlīdzekļiem. Turklāt jāatzīmē, ka vīrieši ceļu satiksmes negadījumos iekļuvuši trīs reizes vairāk nekā sievietes. Apkopojot informāciju par Valentīndienā notikušo ceļu satiksmes negadījumu cēloņiem pērn biežāk nekā vidēji citās dienās autovadītājus uz ceļa pārsteiguši meža dzīvnieki. Divos gadījumos autovadītājus pērn uz ceļa pārsteigušas meža cūkas, divos citos gadījumos – stirnas, vienā gadījumā – lapsa. Sadursmes ar meža dzīvniekiem visbiežāk notiek uz mežmalu ceļiem ārpus apdzīvotām vietām, kur dzīvnieki var negaidīti izskriet uz ceļa. Tāpēc mīlētājiem, kuri šajā dienā dodas romantiskā izbraukumā ārpus apdzīvotām vietām gar mežmalām, jābūt īpaši modriem un vērīgiem.

Otru lielāko atlīdzību pieteikumu skaitu – 17% no visiem pērnā gada Valentīndienā pieteiktajiem apdrošināšanas gadījumiem – BTA saņēmusi par klientu gūtajām traumām. Pērn šajā dienā gūtas traumas gan sadzīviskos apstākļos, gan arī baudot ziemas sportiskās aktivitātes. Ja vīrieši pērn Valentīndienā trīs reizes vairāk nekā sievietes bija cietuši ceļu satiksmes negadījumos, tad savukārt sievietes šajā dienā pērn trīs reizes vairāk nekā vīrieši bija guvušas dažādas traumas, tai skaitā, krītot gūti smadzeņu satricinājumi, kaulu lūzumi. Ņemot vērā to, ka tieši sievietes pērn Valentīna dienā guva būtiski vairāk traumu sadzīviskās situācijās, vīriešiem 14. februārī jo īpaši jāparūpējas par savām dāmām, uzņemoties sadzīvisku darbu veikšanu, lai pasargātu savas mīļotās sievietes no traumām.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl