“Viņš ir vislabākais cilvēks, ko es zinu!” Skolēns no Valmieras māca hiphopu jauniešiem ar īpašām vajadzībām

Pievienot komentāru

Miķelis Jānis Benužs ir 18 gadus vecs skolēns no Valmieras, kurš māca hiphopu jauniešiem ar īpašām vajadzībām Ziemeļvidzemes internātpamatskolā.

Aicinot draugus uz savu 17. dzimšanas dienu, Miķelis lūdza dāvanu vietā ziedot naudu. Viņš vēlējās īstenot savu mērķi – mācīt hiphopa dejas jauniešiem ar īpašām vajadzībām Ziemeļvidzemes internātpamatskolā Vaidavā. Draugu saziedoto naudu Miķelis izmanto, lai apmaksātu degvielas izdevumus ceļam uz Vaidavu. Tāpat nauda izlietota, lai samaksātu par skatuves tērpiem.

“Ideālai Latvijai ir jābūt tādai, ka mēs pieņem viens otru. Mēs pieņemam, ka katrs ir cilvēks. Un ka katram ir savas nepilnības, un mēs ar tām mēģinām strādāt un kustēties uz priekšu,” saka Miķelis.

Pateicoties Miķelim, internātpamatskolas jauniešiem bija iespēja uzstāties ārpus savas skolas. Viņi ir dejojuši pasākumā Valmieras Kultūras centrā, kā arī Miķeļa skolā – Valmieras Valsts ģimnāzijā.

“Viņš pret mums izturas tā kā būtu savējais. Viņš nedomā, ka mēs esam tik slimi, ka nevaram dejot. Viņš izrāda to, ka mēs drīkstam dejot un varam dejot. Un mēs varam pierādīt sevi uz skatuves. Es domāju, ka viņš ir vislabākais cilvēks, ko es pasaulē zinu,” tā par Miķeli saka internātskolas audzēkne Lolita.

Šā gada “Latvijas lepnuma” ceremoniju skaties šeit!