Viņķele: Visas valsts nolikšanu “uz bremzēm” mēs vairs nevaram atļauties

15 komentāri

“Visas valsts nolikšanu “uz bremzēm”, kā tas bija pavasarī, mēs vairs nevaram atļauties, tāpēc jāpieaug katra cilvēka atbildībai,” tā intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” teica veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”).

Ministre norādīja, ka pēdējo divu nedēļu laikā saslimstība ar jauno koronavīrusu Covid-19 pieaugusi astoņkārtīgi, un masīva infekcijas izplatīšanās notiekot darba kolektīvos.

“Kāds cilvēks ir atbraucis no ārzemēm, nav rūpīgi ievērojis pašizolāciju, ir aizgājis uz darbu un ar šādu “dāvanu” apdāvina savus kolēģus, radiniekus, tuviniekus. Šeit ar administratīvajiem lēmumiem, ja mēs nevēlamies šādu totālu dzīves paralīzi, tad ir jāapzinās sabiedrības līdzdalības nozīmīgums,” pauda Viņķele.

Tāpat ministre norādīja, ka, pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai, ambulatoro un plānveida pakalpojumu sniegšanas pārtraukšana tādā apmērā, kā bija pavasarī, arī nav plānota. Iespējama tikai pacientu pūsmas mazināšana.

Viņa atzina, ka pavasarī pat pie krietni mazākas Covid-19 izplatības valstī plānveida un ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu būtiska ierobežošana bija nepieciešama, lai ārstniecības iestādēm dotu iespēju sagatavoties un lai no inficēšanās pasargātu pašus mediķus.

Tomēr patlaban šāda pakalpojumu sniegšanas pārtraukšana vairs neesot pieļaujama, jo jau pārskatāmā nākotnē tā varētu atstāt negatīvas sekas uz sabiedrības veselību, skaidroja politiķe.

“Varbūt, ja tas būs nepieciešams, var tikt mazināts plūsmu lielums, bet tādu slēgšanu ciet, kā tas bija pavasarī, mēs neplānojam,” norādīja ministre.

Politiķe atzīmēja, ka pēdējos mēnešos slimnīcas ir būtiski palielinājušas gatavību uzņemt Covid-19 slimniekus. Vienlaikus viņa atzīmēja, ka mainās slimnīcā nonākušo cilvēku vecuma struktūra. “Ja pavasarī tie bija pārsvarā cilvēki gados vai krietni gados, tad šobrīd mums ir arī cilvēki 40-45 gadu vecuma grupā, un šis ir tikai apliecinājums, ka Covid-19 diemžēl ir bīstama un ļoti lipīga slimība,” norādīja Viņķele.

Kā ziņots, pēdējās divās nedēļās Latvijā saslimstība ar Covid-19 pieaugusi par 172%, kamēr citviet Eiropā pieaugums ir aptuveni 14%, pirmdien pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Neatkarīgi no minētā pagaidām netiek izskatīta iespēja saistībā ar Covid-19 izplatību Latvijā ieviest ārkārtējo situāciju, kā tas tika darīts pavasarī, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

LETA jau vēstīja, ka no 7. oktobra mutes un deguna aizsegu lietošana sabiedriskajā transportā būs obligāta, pirmdien lēma valdība.

Lasi vēl – Kā izvēlēties kvalitatīvu sejas masku?