Viņķele: No jauniešu ballēšanās jaudas ir atkarīgs, vai “Tallinas ielas kvartāls” vai “Ezītis miglā” paliek atvērti

5 komentāri
Viņķele: No jauniešu ballēšanās jaudas ir atkarīgs, vai “Tallinas ielas kvartāls” vai “Ezītis miglā” paliek atvērti
Attēlam ir ilustratīva nozīme (ALISE ŠULCA/F64)

No jauniešu ballēšanās jaudas ir atkarīgs, vai “Tallinas ielas kvartāls” vai “Ezītis miglā” paliek atvērti, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņa teica, ka augstskolas ir lielāks Covid-19 infekcijas izplatības riska objekts nekā skolas. “Tie ir pieauguši cilvēki brīvā valstī, kas pēc studiju procesa intensīvi dzīvo sociālo dzīvi un tur ar mācību procesa drošu organizāciju vien nav līdzēts, jāizmanto intervijas iespēja un jāaicina mūsu lieliskos, foršos studentus saprast, ka no viņu ballēšanās jaudas ir ļoti atkarīgs tad, vai tas “Tallinas ielas kvartāls” vai “Ezītis miglā” paliek vaļā vai [tos slēdz] ciet,” sacīja Viņķele.

Viņa piebilda, – ja ballēšanās būs, neievērojot elementāras epidemioloģiskās drošības prasības, tad jaunieši inficēšanās risku sabiedrībā var krietni vien palielināt. Viņa gan pauda viedokli, ka šāda situācijas attīstība nav neviena interesēs.

Viņķele arī teica, ka skolām gan preventīvi, gan arī gadījumos, ja tajās konstatēta inficēšanās ar Covid-19, ir pieejamas Slimību profilakses kontroles centra (SPKC) konsultācijas. Ļoti labi apzinos, ka gan skolām, gan vecākiem tas [mācības klātienē pandēmijas apstākļos] ir milzīgs izaicinājums. Šeit visa pasaule mācās darboties. Varam salīdzināt labākās prakses – kas kur darbojas, bet diemžēl visiem tas [pandēmijas] sākums ir vienlaikus, mums nav tādas labo padomu grāmatas, kā darboties,” viņa sacīja.

Komentējot turpmākos potenciālos nosacījumus attiecībā uz sejas maskām, veselības ministre teica, ka pie obligātas sejas masku lietošanas noteiktās situācijās Latvijā varētu atgriezties, ja saslimstība ar Covid-19 tuvotos 20 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Patlaban tie ir mazāk par pieciem gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem.

Pēc Viņķeles teiktā, sejas maskas ir kā obligāta sastāvdaļa infekcijas ierobežošanai, bet pašreizējā inficēšanās līmenī sabiedrībā plaša sejas masku lietošana nav vajadzīga.

Vienlaikus viņa piebilda, – ja Latvija atgrieztos pie saslimstības rādītāja, kas tuvotos 20 saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, atsevišķās situācijās sejas masku lietošanu atkal varētu noteikt par obligātu. Tādā gadījumā starp pirmajām vietām, kur tās nāktos vilkt, varētu būt sabiedriskais transports.

Viņķele gan uzsvēra, ja atkal nāktos atgriezties pie obligātas sejas masku lietošanas, to valkāšana būtu jākontrolē daudz stingrāk, nekā Latvijā to darīja pavasarī.