Viņķele neatbalsta rosinājumu atļaut konkrētas jauniešu kolektīvās fiziskās aktivitātes

12 komentāri
Viņķele neatbalsta rosinājumu atļaut konkrētas jauniešu kolektīvās fiziskās aktivitātes
OKSANA DŽADANA, F64

Saskaņā ar epidemiologu un infektologu ieteikumiem patlaban konkrētu kolektīvo fizisko aktivitāšu atļaušana varētu nest smagākas veselības sekas gan to dalībniekiem, gan organizētājiem, ceturtdien preses konferencē akcentēja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Kā vēstīts, pamatojoties uz to, ka kolektīvi nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm brīvā dabā, vingrotāji var atrasties trīs līdz četru metru attālumā viens no otra, tādējādi nepalielinot vīrusa izplatīšanos, ārsti Pēteris Apinis un Andrejs Ērglis vērsušies pie vairākām valsts amatpersonām ar rosinājumu atvieglot noteiktos Covid-19 ierobežojumus, kas saistīti ar jauniešu fiziskajām aktivitātēm.

Lasi vēl: ”Mēs nevaram atļauties riskēt.” Infektologs šaubās, vai būtu lietderīgi atcelt pašreizējos ierobežojumus

“Šobrīd diezgan stabili ejam pareizā virzienā, un šajā gadījumā es primāri tomēr vadīšos un kolēģiem Ministru kabinetā ieteikšu vadīties no mūsu epidemiologu un infektologu ieteikumiem, apzinoties, ka arī kardiologam ir izpratne par to, ko sports un kustības [dod] cilvēkam, īpaši jaunietim viņa attīstības periodā,” komentējot minēto priekšlikumu, sacīja Viņķele.

Ministre pauda pārliecību, ka labāk ir sevi uzturēt formā divus mēnešus mājās, nevis atjaunot konkrētas kolektīvās fiziskās aktivitātes, kā rezultātā varētu rasties smagākas veselības konsekvences to dalībniekiem un organizatoriem.

“Mani priecē, ka mums ir kopīgas rūpes ar kolēģi Apini un profesoru Ērgli, un tās ir rūpes par mūsu jauniešu veselību. Tieši tādēļ, ka mēs rūpējamies par mūsu jauniešu veselību, vadoties pēc epidemiologu un infektologu ieteikumiem, ir ierobežotas šīs kopā būšanas aktivitātes, tostarp sporta aktivitātes,” skaidroja ministre.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets otrdien lēma pagarināt Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 12. maijam. Šajā laikā ārtelpās ir aizliegts pulcēties vairāk par diviem cilvēkiem vai vienas mājsaimniecības locekļiem.