Komentāri
Viņķele: ministriem ir nedeklarēti ienākumi; tiesībsargs vērsies KNAB
(Foto: LETA)

Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) saistībā ar Saeimas deputātes Ilzes Viņķeles (V) izteikumiem par ministru nereģistrētajiem ienākumiem.

Jansons iesniegumā norāda, ka vakar Saeimas kārtējā sēdē, izskatot priekšlikumus palielināt ministru algas, Viņķele likumprojekta apspriešanas debašu laikā izteica viedokli, ka viņa ar pilnu atbildību grib teikt, ka

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

nav daudzi tie ministru kabineti, kuros ministri dzīvo patiešām no algām.

Viņķele skaidroja, ka šāda situācija radusies ne tikai tāpēc, ka ministriem esot sekmīgi uzņēmumi, “kuru pārvaldību likumu atbilstošā kārtībā viņi ir uz savu ministrēšanas laiku nodevuši un gūst augļus no tiem, kas ir deklarējami, bet tādēļ, ka ir nedeklarēti ienākumi”.

Viņķele norādījusi arī uz īpašu stipendiju veidu sistēmu. Deputāte pauda, ka ministri ienākumus “pa kaktiem sanes un pēc tam dabū savas dividendes no tiem darbiem, kas ir ministra laikā darīti”.

Viņķele skaidro, ka viņa runājusi par iepriekš politikā notikušo, proti, tā dēvētajiem Ventspils mēra Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) stipendiātiem. Ja tiesībsargs būtu sekojis līdzi šiem notikumiem, tad būtu informēts par šo gadījumu, piebilda politiķe.

Jansons uzskata, ka deputātes apgalvotais par nedeklarētiem ministru ienākumiem nekādā gadījumā nevar tikt uzskatīts par tiesiski iespējamu un sabiedrībā pieņemamu situāciju. Viņš norāda, ka šādi apgalvojumi tikai pastiprina sabiedrībā valdošos uzskatus par korupcijas ietekmi uz valdošās varas sistēmu, jo vairāk graujot sabiedrības uzticību valsts varai un ticību tiesiskai valstij.

Tāpēc, ja augstas valsts amatpersonas rīcībā ir fakti par šādiem gadījumiem, ir nepieļaujami, ka deputāte ar šādu informāciju nav vērsusies tiesībsargājošās iestādēs, uzsvēra tiesībsargs.

Jansons uzskata par savu pienākumu vērst KNAB uzmanību uz izskanējušo apgalvojumu un savas kompetences ietvaros veikt tiesību aktos noteiktās darbības, lai pārbaudītu deputātes izteikto apgalvojumu patiesumu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl