Viņķele: Latvijā tuvākajā laikā ierobežojumu mīkstināšana nav sagaidāma

28 komentāri

Pamatojoties uz epidemiologu un infektologu prognozēm, paredzams, ka 25. aprīlī sagaidāms Covid-19 inficēšanās “pīķis”, tādēļ, neņemot vērā citu Eiropas valstu ierobežojumu mazināšanu, Latvijā tuvākajā laikā ierobežojumu mīkstināšana nav sagaidāma, otrdien preses konferencē pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

“Ja jūs dzirdat, ka austrieši vai spāņi kaut ko grasās samazināt, lūdzu, paturiet prātā, ka tie ierobežojumi, kas piemēroti viņu valstīs, ir ļoti drastiski, un ar visu atbrīvošanu un mazākiem ierobežojumiem tāpat Latvijā šis ierobežojumu apmērs vēl nesasniegs to līmeni, uz kuru tiecas Austrija un Spānija,” sacīja ministre.

Vienlaikus ministre aicināja iedzīvotājus būt līdzestīgiem un neatturēties no Covid-19 testu veikšanas.

Jau ziņots, ka vairākas Eiropas valstis ir mīkstinājušas Covid-19 dēļ ieviestos ierobežojumus.

Tikmēr Latvijā pēdējā diennaktī Covid-19 noteikts vien diviem iedzīvotājiem, tādējādi kopējais inficēto skaits valstī sasniedzis 657, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Iepriekšējā diennaktī veikti 242 izmeklējumi personām ar aizdomām par Covid-19, kamēr līdz šim kopumā veikti 29 018.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

Skaidrojot sarukušo veikto testu un jaunatklāto gadījumu skaitu, veselības ministre mikroblogošanas vietnē “Twitter” norādīja, ka brīvdienās bija ārkārtīgi zema aktivitāte – “uz testiem nav pieteikušies ne no speciālajām grupām, kuras tiek testētas prioritāri, ne ģimenes ārsti sūtījuši cilvēkus testēties”. “Šodien lēmām, ka testējamo grupās iekļausim arī tirdzniecības darbiniekus ar darba devējs nosūtījumu,” vēstīja ministre.