Viņķele: Covid-19 riska grupu veselības uzraudzība būs jāturpina arī pēc ierobežojumu atcelšanas

Pievienot komentāru
Viņķele: Covid-19 riska grupu veselības uzraudzība būs jāturpina arī pēc ierobežojumu atcelšanas
DĀVIS ŪLANDS, F64

Noteikti pasākumi attiecībā uz Covid-19 riska grupu veselības uzraudzību būs jāturpina arī pēc ierobežojumu atcelšanas, preses konferencē prognozēja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra norādītajam, riska grupā ietilpst tādas iedzīvotāju grupas kā grūtnieces, gados veci cilvēki, hroniski slimnieki un cilvēki iedzīvotāji ar novājinātu imunitāti.

“Manuprāt, visās riska grupās, kas skar ne tikai seniorus, kuru inficēšanās gaita noris smagāk, noteikti pasākumi viņu veselības uzraudzībai un profilaksei būs jāturpina arī pēc ierobežojumu izbeigšanas,” pauda ministre.

Tomēr pirms konkrētu priekšlikumu izvirzīšanas būtu jārunā ar pašvaldībām, sacīja politiķe, norādot, ka palīdzības sniegšana konkrētām iedzīvotāju grupām ir pašvaldību funkcija.

Vienlaikus Viņķele prognozēja, ka arī pēc ārkārtējās situācijas beigām atsevišķas izmaiņas saglabāsies, kā piemērus minot dezinfekciju un apmeklētāju plūsmas kontroli veikalos.

Raugoties uz šo jautājumu Eiropas Savienības mērogā, trešdien, 15. aprīlī, ir paredzēta veselības ministru sanāksme, kurā spriedīs par situāciju pēc ierobežojumu atcelšanas un Eiropas Savienības kopējas taktikas ieviešanu, informēja ministre. Paredzēts, ka šajā attālinātajā sanāksmē arī tiks spriests par valstu pieredzi un līdzšinējās pieejas efektivitāti.

Jau ziņots, ka Pasaules Veselības organizācija (PVO) pirmdien aicinājusi ievērot ārkārtīgu piesardzību, lemjot par jaunā koronavīrusa izplatības apturēšanai ieviesto stingro ierobežojumu atcelšanu, jo vīrusa izraisītā slimība Covid-19 izplatās strauji, bet atkāpjas daudz lēnāk.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

“Šis ir laiks, kad jābūt modriem. Laiks, kad jābūt ļoti ļoti uzmanīgiem,” norādījis PVO eksperts Maikls Raiens.

Tikmēr Latvijā pēdējā diennaktī Covid-19 noteikts diviem iedzīvotājiem, tādējādi kopējais inficēto skaits valstī sasniedzis 657, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija. Iepriekšējā diennaktī veikti 242 izmeklējumi personām ar aizdomām par Covid-19, kamēr līdz šim kopumā veikti 29 018.

Skaidrojot sarukušo veikto testu un jaunatklāto gadījumu skaitu, veselības ministre mikroblogošanas vietnē “Twitter” norādīja, ka brīvdienās bija ārkārtīgi zema aktivitāte – “uz testiem nav pieteikušies ne no speciālajām grupām, kuras tiek testētas prioritāri, ne ģimenes ārsti sūtījuši cilvēkus testēties”. “Šodien lēmām, ka testējamo grupās iekļausim arī tirdzniecības darbiniekus ar darba devējs nosūtījumu,” vēstīja ministre.